Dnes sa pozrieme na iPhone, ktorý Apple predáva, ako najzákladnejší model vo svojej ponuke. Aj keď sa zdá byť model SE 3 pomerne nenápadný, v skutočnosti sa aj na Slovensku predáva ako teplé rožky. Kupujúci na to majú rôzne dôvody, no jedným z nich je určite výhodná cena, ktorá po zľave klesla na minimálne hodnoty. iPhone SE 3 sa jednoducho oplatí.

Tento kompaktný telefón, ktorý si môžete zaobstarať v troch farebných prevedeniach disponuje klasických 4,7″ LCD displejom s vysokým rozlíšením a hustotou pixelov 326 ppi. Na nabíjanie vám bude slúžiť Lightning konektor a príjemné je aj spracovanie, ktoré pozostáva z hliníka a skla. Aj keď ide o základný model v ponuke, stále pôsobí dostatočne prémiovým dojmom.

No a cena? iPhone SE 3 sa štandardne predáva od 549 € za základný model. Ako však asi tušíte, niečo vyše roka po premiére sa dá kúpiť aj oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde je k dispozícii už od 428 €. Vďaka tomu ušetríte na jeho nákupe viac ako 100 € a to sa určite oplatí.

Extrémny výkon, kvalitný fotoaparát a slušná výdrž 

9to5Toys.com

Spoločnosť Apple má vo zvyku, že do svojich základných smartfónov vkladá extrémne výkonné procesory. Dôkazom je aj iPhone SE 3. generácie, v ktorom sa nachádza spomínaný čip A15 Bionic (5 nm) spriahnutý so 4 GB operačnou pamäťou RAM.

Vďaka tomuto hardvéru dokáže poraziť prakticky každého konkurenta a čerešničkou na torte je aj to, že tento model už podporuje pripojenie prostredníctvom 5G siete.

Zadný fotoaparát má síce rozlíšenie iba 12 Mpx, no spravíte s ním nádherné zábery z vášho každodenného života. Rovnako podporuje optickú stabilizáciu videa a to môže byť zachytávané v 4K rozlíšení pri 60 FPS.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na akumulátor, ktorý má kapacitu len 2018 mAh. Spolu s extrémne úsporným procesorom A15 Bionic však dokáže zabezpečiť výdrž batérie, ktorá sa rovná minimálne celému dňu na jedno nabitie a to je slušné. Samozrejmosťou je potom odolnosť voči vode v rámci štandardu IP67 či podpora rýchleho nabíjania.

Starší dizajn môže byť pre niekoho bonusom 

iPhone SE 3
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Telo iPhonu SE 3 vychádza z dizajnu, ktorý Apple ukázalo ešte v roku 2017, keď predstavilo iPhone 8. Navyše tieto tvary majú mnoho spoločných čŕt s iPhonom 6, ktorý pochádza dokonca z roku 2014. A aj keď je to pre väčšinu ľudí nevýhoda, niekomu to môže naopak vyhovovať.

Prečítajte si tiež  Prečo je statív pre iPhone ideálnym doplnkom?

Sú skrátka ľudia, ktorí sú menej nároční a radi budú používať zariadenie s podobným dizajnom, ako doposiaľ. Inými slovami, svoj iPhone 6 vymenili v minulosti za iPhone 8 a iPhone 8 teraz vymenia za iPhone SE 3. Stále budú mať podobný telefón, no zmení sa jeho výkon a niektoré funkcie.

iPhone SE
Zdroj: Unsplash / Kartik Bhattacharjee

Navyše iPhone SE 3 má aj klasické odomykanie cez Touch ID a teda odtlačok prsta, zatiaľ čo všetky ostatné zariadenia sa už spoliehajú na Face ID a teda skenovanie tváre. Nie každý však musí byť priaznivcom tejto biometrickej technológie a presne preto mu môže vyhovovať klasické riešenie, ktoré Apple použilo po prvýkrát ešte v roku 2013 v iPhone 5S.

Verdikt

iPhone SE 3 za výbornú cenu
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech / Shiwa ID (úprava redakcie)

Ak si nepotrpíte na dizajne a najmodernejších technológiách, ale naopak ste priaznivcov „starej školy“ a od smartfónu očakávate hlavne vysoký výkon a dlhú životnosť, iPhone SE 3. generácie je pre vás, ako stvorený.

Tento telefón vám vydrží ešte mnoho rokov a bude dostávať aj najnovšie verzie operačného systému iOS. Pokiaľ oň teda máte záujem, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite v zľave za najlepšie ceny na Slovensku. Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že sa jeho nákup oplatí. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -