Hoci ešte nepoznáme iPhony na tento rok oficiálne, vieme o nich skoro všetko. Čo však budúci rok? Informácie naznačujú, že okrem trojice zariadení s novými veľkosťami displejov uvidíme aj jeden, na ktorý tiež mnohí čakajú. iPhone SE nie je mŕtvy. Na budúci rok dostane nástupcu.

iPhone SE nie je mŕtvy. Na budúci rok dostane nástupcu.

Spoločnosť Apple sa chystá už na budúci týždeň predstaviť nové modely iPhone 11 a vlajkovú loď iPhone 11 Pro. Tieto špičkové verzie reálne tvoria približne polovicu predajov z celkového objemu predaných zariadení počas roka. Staršie a lacnejšie modely sú taktiež mimoriadne dôležité pre túto firmu a v súčasnosti ich zastupuje iPhone 8 a iPhone 7, ktoré sa stále dajú zakúpiť ako nové.

Po predstavení iPhonu 11 ostane v ponuke pravdepodobne už len iPhone 8. Na budúci rok ale bude musieť Apple nájsť nástupcu. Mohol by ním byť práve iPhone SE v druhej generácii. Potvrdzuje to aj dávnejšie tvrdenia, ktoré hovoria o tom, že firma chystá nástupcu v roku 2020.

Nové zariadenie na jar 2020?

Analytická spoločnosť Nikkei dnes vydala správu, ktorá pojednáva o tom, že jablková spoločnosť plánuje uviesť na trh ďalší iPhone v pomerne netradičnom čase. Nemalo by sa jednať o september. Bližšie nešpecifikovaný jarný mesiac by nám mohol priniesť úplne nový 4,7″ iPhone. Malo by ísť o duchovného nástupcu modelu SE.

Nad názvom teraz špekulovať nebudeme. Medzi hlavné výhody zariadenia bude patriť slušný výkon a dostupná cena. Telefón by mal prísť v podobnom čase, ako pôvodný 4″ model SE. Ten Apple predstavilo 31. marca 2016.

5 najlepších vecí na iOS 12 na staršom iPhone SE a novom modeli XS. - svetapple.sk
iPhone SE je vo svete veľmi populárny – svetapple.sk

Duchovný nástupca iPhonu SE…

V roku 2016 bol iPhone SE malý dostupný 4″ smartfón. Stál po boku iPhonu 6S so 4,7″ displejom a iPhonu 6S Plus s 5,5″ displejom. Dnes sa už ale uhlopriečky predsa len posunuli o čosi ďalej a tento smartfón bude stáť proti produktom, ktoré začínajú na 5,8″ a končia na 6,5“.

Presne preto Apple použije pravdepodobne základy 4,7″ zariadenia, ktoré dnes poznáme ako iPhone 8 (pôvodne iPhone 6 z roku 2014) a oblečie ich do modernejšieho šatu s modernejšími technológiami. Cena by mohla štartovať na úrovni 399-499$. Začiatkom tohto roka o podobnom produkte informoval aj portál 9to5mac.

Nebude to žiadne pomalé zariadenie

Na to aby Apple ušetrilo čo najviac peňazí, mohlo by použiť 4,7″ LCD displej, ktorý poznáme aj pri iPhone 8. Vzhľadom na to, že nové iPhony 11 už neprinesú 3D Touch, nemusí ho priniesť ani nástupca modelu SE. Znamená to teda, že firma ušetrí ešte viac peňazí vďaka čomu cena pôjde smerom dole. Displej by v takomto prípade mohol ostať totožný ako pri pôvodnom iPhone 6, ktorý tiež nemal 3D Touch.

O výkon sa môže starať čip Apple A13 s operačnou pamäťou na úrovni 3GB. To by malo najmenšiemu iPhonu úplne stačiť. Odomykanie by malo sprostredkovať Touch ID. Na Face ID tu zrejme nebude priestor a navyše by bolo omnoho drahšie. Fotoaparát a kamera by mala byť prevzatá z iPhonu XR. Dizajnovo sa bude opierať o prvky z iPhonu 8. Čo na to hovoríte? Pôjdete do lacnejšieho modelu a nástupcu SE alebo pre vás kvôli rozmerom už nebude zaujímavý?

iPhone SE nie je mŕtvy. Na budúci rok dostane nástupcu. Bude mať 4,7 displej. - svetapple.sk
iPhone SE nie je mŕtvy. Na budúci rok dostane nástupcu. Bude mať 4,7 displej. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here