iPhone 11 a 11 Pro sa nám naplno odhalia už o niekoľko dní, na septembrovej Keynote. No a hoci ešte len budú predstavené, my vám dnes vieme exkluzívne predstaviť ich výkon. Respektíve jedného z nich. Nový Geekbench test zverejňuje údaje, vďaka ktorým poznáme výkon iPhonu 11, nástupcu modelu XR.

Poznáme výkon iPhonu 11, nástupcu modelu XR.

Tento rok Apple predstaví opäť trojicu zariadení. Kým jeden ponesie názov iPhone 11, zvyšné by si za číslicu mali pripísať ešte prívlastok “Pro”. Zatiaľ nevieme, či verzie Pro ponúknu aj vyšší výkon alebo lepší procesor avšak vieme, aký výkon poskytne minimálne “základná” verzia 11. Tá bude pre Apple najdôležitejšia. Tak ako pri iPhone XR.

Na svetlo sveta sa dostal nový únik od Geekbench, ktorý zverejňuje výkonnostné údaje iPhonu 11. Všetko sa podarilo odhaliť istému členovi fóra, ktorého pseudonym je známy ako “EugW“. Označenie tohto modelu je “iPhone 12.1” (nezhoduje sa zatiaľ zo žiadnym súčasne predstaveným zariadením) a test bol vykonaný na operačnom systéme iOS 13.1 (pravdepodobne beta verzia) s identifikačným číslom N104AP.

Tieto údaje sedia aj s májovým únikom z Bloombergu, ktorý tvrdil, že kódové označenie zariadenia, ktoré bude nahrádzať iPhone XR má byť práve N104. O tejto skutočnosti sme vás spolu s kódovými označeniami zvyšných dvoch modelov informovali aj my. Na druhej strane 9to5mac potvrdil informáciu o označení modeli iPhone 12.1. Je teda skoro isté, že sa pozeráme práve na zatiaľ nepredstavené zariadenie.

- Reklama -
Prečo nekupovať iPhone 11 ale počkať do roku 2020? - svetapple.sk

Čo ponúkne iPhone 11 “pod kapotou”?

No a čo nás teda čaká po výkonnostnej stránke? V prvom rade je to nový čip tak ako už je to tradičné. Ten je výkonnejší a ponúkať by mal aj lepšiu úsporu energie. Jeho označenie bude A13 a nahrádzať bude tohtoročný čip A12. Medzi prvé pozitívne poznatky patrí kapacita operačnej pamäte RAM. V iPhone XR dosahovala “len” 3GB. V novom iPhone 11 bude poskytovať až 4GB (iPhone XS a XS Max už túto kapacitu poskytujú dnes).

Výkon samotného procesora bude taktiež veľmi dobrý. Nárast by mal byť o približne 13% čo veru nie je málo. V súčasnej dobe získal skóre procesor v iPhone XR 4796 bodov. Jeho nástupca by mal ponúknuť až 5415 bodov. To určite nie je malý rozdiel.

Poznáme výkon iPhonu 11, nástupca modelu XR. - svetapple.sk
Poznáme výkon iPhonu 11, nástupca modelu XR. – svetapple.sk

Je test pravdivý alebo sa jedná len o špekuláciu?

Na túto otázku sa samozrejme nedá jednoznačne odpovedať. Všetko sa dá samozrejme sfalšovať a takýto test nie je výnimkou. Na druhej strane si ale nemyslíme, že by to bolo potrebné. Už dávnejšie úniky z predošlích rokov prezradili výkonnostné parametre rôznych Apple produktov tesne pred ich predstavením.

Jednalo sa práve o testy prevádzané cez Geekbench. Navyše kódové označenia modelu v oboch prípadoch sedia s tým, čo ešte prednedávnom zverejnili svetové popredné média opierajúce sa o hodnoverné zdroje blízke spoločnosti Apple. No a napokon samotný výkon. Ten je viac ako uveriteľný.

O navýšení operačnej pamäte hovoril analytik Ming-Chi Kuo už dávnejšie. iPhone 11 dostane to, čo ponúka už rok vlajková loď, model XS. Nakoľko sa jedná o asi najlepšieho Apple analytika na svete, jeho názorom veríme a o 4GB sme presvedčení. Čo sa týka 13% nárastu výkonu, ten sa nám zdá taký akurát. Každým rokom sú predsa zariadenia rýchlejšie, v tomto prípade nejde o nič prevratné a zároveň ide o určitý progres. Náš názor je teda taký, že tento test je skôr pravdivý ako nepravdivý. Všetko ale ukáže až čas. Najlepšie informácie sa dozvieme konkrétne 10. septembra o 19:00.

Nové displeje pre iPhone nie od Samsungu ale z Číny? Je to viac ako pravdepodobné. - svetapple.sk
Poznáme výkon iPhonu 11, nástupcu modelu XR. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here