Technologický gigant z Cupertina sa čoraz častejšie zaujíma o zdravie svojich používateľov. Ako uviedol denník The Wall Street Journal, Apple v súčasnosti testuje revolučnú technológiou, s ktorou by bolo možné detegovať autizmus u detí. Na všetko by mal slúžiť iPhone.

Celé by to malo fungovať tak, že kamera na zariadení by bola namierená na dieťa a neustále by sledovala jeho tvár a chovanie.

- Reklama -

Následne by všetky dáta putovali ďalej a boli vložené do algoritmu, ktorý dokáže odsledovať typické znaky a prejavy autizmu. Patrí sem napríklad nezvyčajný pohľad.

Výskum a zreteľ na súkromie

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.

Apple momentálne vykonáva rozsiahly výskum, do ktorého sú zapojené rôzne technológie a malé deti. Hoci denník uvádza, že technológia nemusí byť nikdy k dispozícii bežným ľuďom (alebo ju môže Apple poskytnúť len doktorom a podobne), Apple v minulosti vykonávalo podobné výskumy týkajúce sa srdca a neskôr predstavilo Apple Watch s EKG.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a iPhone 13 Pro v prvých recenziách. Ako dopadli v testoch?

Vývojári sa zároveň snažia dbať na súkromie majiteľa zariadenia, takže všetky dáta, ktoré by sa týkali zisťovania autizmu u dieťaťa by ostávali len a len na zariadení. Neboli by odosielané na servery Apple na podrobnejšiu analýzu.

Hoci si dnes nevieme predstaviť, ako by to celé fungovalo, Apple vie v tomto smere vždy nečakane prekvapiť. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy.

Za nás je to veľmi zaujímavá myšlienka, ktorá môže mnohým ľuďom pomôcť.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -