Vo svete, ktorý je doslova presýtený hernými službami je konkurenciaschopnosť ťažká aj pre tých najväčších hráčov. Spoločnosť Google dnes oznámila, že ukončuje poskytovanie svojej cloudovej hernej služby Stadia, pričom prístup používateľov skončí v polovici januára 2023.

Spoločnosť Google vráti peniaze za všetky nákupy hardvéru, hier a prídavného obsahu v aplikáciách uskutočnené prostredníctvom obchodu Stadia.

Služba Stadia si u používateľov nezískala taký ohlas, ako spoločnosť Google očakávala. Firma už mnoho rokov investuje do viacerých aspektov herného priemyslu, pričom nie všetky môžeme považovať za práve vydarené projekty.

Prečítajte si tiež  Video: Takto neuveriteľne vyzerá nová mobilná verzia Assassin’s Creed

Hráči budú mať prístup k svojej knižnici hier a môžu hrať do 18. januára 2023, pričom spoločnosť Google očakáva, že väčšina náhrad bude dokončená v polovici januára.

Zatiaľ čo všetky nákupy hardvéru a všetky softvérové transakcie budú vrátené, spoločnosť Google nevracia predplatné služby Stadia Pro. Pred ukončením prevádzky budú obchod Stadia zatvorený a všetky obchody na platforme Stadia vrátane herných transakcií budú ukončené. Viac informácií o náhradách pre používateľov služby Stadia nájdete na webovej stránke spoločnosti Google.

Ovládač Stadia so smartfónom a službou Google Stadia
Zdroj: Engadget

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here