iPhone SE 2 príde na trh začiatkom budúceho roka. Konkrétne bude vizuálne vychádzať z iPhonu 8, v podstate by mal byť skoro rovnaký. Fanúšikovia by ale privítali viac odlišný dizajn. Tento na videu dokonalo stelesňuje to, čo by ľudia od modelu SE 2 chceli…

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.

Apple si už od svojho počiatku prakticky vždy zakladalo na peknom dizajne. Hoci je tento dizajn drahší ako u konkurencie, ľudia ho milujú a sú ochotní priplatiť za niečo krajšie, lepšie, kvalitnejšie. iPhone 5 patril medzi najvydarenejšie modely po tejto stránke. V prvom rade sa tu bavíme o 4″ displeji, ktorý bol absolútne ideálny, jednoduchých hliníkových tvaroch a príjemným celkovým rozmerom.

- Reklama -

Netvrdíme, že dnešné iPhony sú zlé. Sú ale jednoducho v každom prípade väčšie a to nemusí vyhovovať určitej používateľskej základni. Tá siahla po iPhone SE možno aj preto, lebo mal príjemné rozmery. Jeho nástupca, ktorý sa pravdepodobne bude označovať ako iPhone 9 už ale bude väčší.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Elegantné tvary iPhonu 5 mu pasujú – svetapple.sk

Konkrétne prinesie 4,7″ LCD displej s tvarmi iPhonu 8. Nebude to samozrejme žiadna tragédia a každý si na to zvykne. Pozrite sa ale spolu s nami na to ako by mohol vyzerať ideálny model SE 2 s rozmermi práve iPhonu 5/5S/SE.

Vytvoril ho Hubert Jarechowicz a vychádzal z dizajnu 4″ zariadenia ale aj z nových modelov 11/11 Pro. Výsledkom je zaujímavý mix, ktorý nás popravde celkom oslovil a páči sa nám (názor na to môže mať samozrejme každý svoj vlastný.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Niektoré tvary sú úplne rovnaké ako na iPhone 5/5S/SE – svetapple.sk

Tvary iPhonu 5 vyzerajú v zelenej luxusne

Koncept iPhonu SE 2, ktorý môžeme vidieť na videu je v zelenej farbe, ktorá silno pripomína prevedenie Midnight Green. No a myslíme si, že mu perfektne padla. Telefón vyzerá v tomto šate skutočne veľmi luxusne a vôbec by nám nevadilo vlastniť ho.

Tu ale treba poznamenať, že skutočný model SE 2 príde len v čiernej, striebornej a červenej farbe. Na podobné kombinácie môžeme teda dopredu zabudnúť. Midnight Green ostane aj naďalej výsadou len tých najluxusnejších modelov…

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy. – svetapple.sk

Zariadenie tiež ukazuje displej na celej prednej strane. Pokiaľ by šlo o rozmery iPhonu SE, displej by mohol mať vďaka tomuto rozloženiu naozaj slušnú uhlopriečku. Vo vrchnej časti sa potom samozrejme nachádza výrez pre Face ID a prednú kameru. Skutočného nástupcu modelu SE budeme ale naďalej odomykať pomocou Touch ID.

2 fotoaparáty v iPhone SE 2 na zadnej strane?

Áno ale opäť iba v tomto koncepte. Autor sa sem pravdepodobne rozhodol zakomponovať šošovky z iPhonu 11. Aj iPhone SE prinášal fotoaparát z modelu 6S, ktorý bol predstavený o pol roka skôr. Dávalo by to teda logiku keby po pol roku prišiel model SE 2 s objektívmi z iPhonu 11. Realita má byť ale podľa odhadov iná.

Teraz sem Apple zakomponuje len jednu šošovku. Tá by mohla fotiť lepšie ako v iPhone 8 a samozrejme lepšie ako v pôvodnom iPhone SE. Nebude sa ale konať žiaden ultraširokouhlý objektív a ani teleobjektív. To je možno škoda. Telefón bude musieť byť jasne odlíšiteľný na trhu. To by s dvoma šošovkami na zadnej strane možno nebol.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
V jednoduchosti je krása – svetapple.sk

Navyše Apple musí stále ponechať aj atraktivitu iPhonu XR, ktorý má tiež len jednu šošovku a naďalej ostane predaji po boku iPhonu 11 a iPhonu SE 2 (9). Ľudia by možno nemali takú motiváciu nakupovať ho alebo by moli kvôli dvom šošovkám v lacnejšom modeli trochu zmätení.

Pozrite si teda koncept na videu a skúste nám napísať čo si o ňom myslíte vy. Páči sa vám alebo nie? Nám samozrejme veľmi ale dnes už vieme, že sa v realite ničoho podobného nedočkáme. iPhone SE 2 by mal vyjsť v roku 2020, konkrétne v marci. Cena bude štartovať na úrovni 399$ za základnú 64 GB verziu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.