Spoločnosť Samsung je preslávená pre svoje špičkové fotosnímače v mobilných zariadeniach. V súčasnosti si môžete kúpiť napríklad Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý ponúka rozlíšenie až 200 Mpx vďaka snímaču Isocell HP2. Ako sa však zdá, tento technologický gigant sa opäť pokúsi posunúť hranice. Pôjde však o totálne nezmyselné čísla.

Ako informuje leaker Revegnus, spoločnosť Samsung má už teraz rozpracovaných hneď niekoľko snímačov, ktoré bude postupne nasadzovať do svojich smartfónov. Ten najzákladnejší Isocell GN6 by mal mať rozlíšenie 50 Mpx a veľkosť pixelov 1,6μm. V druhom prípade pôjde o 200 Mpx snímač Isocell HP7 s veľkosťou pixelov 0,6μm a trojicu uzavrie rekordný Isocell HU1 s rozlíšením neuveriteľných 440 Mpx. Veľkosť jeho pixelov však zatiaľ nepoznáme.

Výrobca vraj nové snímače v tejto chvíli vyvíja a testuje, pričom do sériovej výroby vstúpia najskôr v druhej polovici budúceho roku. To znamená, že aj keď budúca vlajková loď od Samsungu teoreticky môže mať 440 Mpx rozlíšenie, skoro určite to nebude hneď Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorý firma uvedie na trh niekedy vo februári 2024 (podľa odhadov).

440 Mpx snímač sa môže používať aj v automobilovom priemysle 

Neta S
Nový 440 Mpx snímač od Samsungu môžu používať aj automobilky po celom svete, ktoré sa snažia dosiahnuť najvyšší stupeň autonómnej jazdy. Kvalitná kamera je pre jej fungovanie základ! (Zdroj: Neta)

Tiper však uvádza aj to, že Samsung nemusí svoj gigantický 440 Mpx snímač vôbec použiť vo vlastnom smartfóne, ale tento komponent predávať iným výrobcom. Otázne však zostáva, či by si juhokórejská spoločnosť nechala ujsť takúto príležitosť. Predsa ide o brutálny marketing.

Rovnako tak sa môže stať, že snímač s rozlíšením 440 Mpx napokon vôbec nebude použitý v smartfóne, ani tablete, ale v iných produktoch. Spomína sa napríklad automobilový priemysel, kde by mohol slúžiť, ako vysokokvalitná kamera. Práve tieto komponenty dnes výrobcovia potrebujú kvôli rozširujúcim sa možnostiam autonómnej jazdy.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to napokon dopadne. V správe sa tiež spomína, že súčasné odhady na produkciu snímača Isocell HP7 sú príliš nákladné a preto môže chvíľu trvať, kým túto technológiu uvidíme v konečnom produkte.

Rovnako sa však predpokladá, že drahý bude aj Isocell GN6 a teda „základný“ 50 Mpx snímač, o ktorý majú záujem predovšetkým čínski výrobcovia smartfónov. Viac informácií sa pravdepodobne dozvieme až postupom času.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Brutálny foto-test, ako si viedol iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -