Od uvedenia slúchadiel AirPods Pro na trh spoločnosťou Apple uplynuli už viac ako dva roky a hoci spoločnosť Apple stále nič nepotvrdila zvesti naznačujú, že druhá generácia AirPods Pro bude konečne uvedená na trh budúci rok.

Prečítajte si tiež  Prečo AirPods Pro tak výrazne zdraželi? Dôvod je úplne jednoduchý, ale zrejme by vás nenapadol

Medzi kľúčové vlastnosti súčasných AirPods Pro patria silikónové koncovky do uší, lepšia kvalita zvuku oproti štandardným AirPods, aktívne potlačenie hluku a funkcia Conversation Boost, ktorá zvyšuje hlasitosť hovoreného slova. AirPods Pro konkurujú slúchadlám ako Pixel Buds od spoločnosti Google, Galaxy Buds od spoločnosti Samsung a Echo Buds od spoločnosti Amazon.

Dohady týkajúce sa druhej generácie AirPods Pro však čoraz viac naberajú na sile, keďže práve „Pro-čka“ sa oproti štandardným AirPodom stále nedočkali refreshu. Pôvodne sa očakávalo, že druhá generácia sa objaví na jednej z jesenných Apple konferencií no ako vieme, to sa nevyplnilo. V komunite analytikov sa však vynára iný časový rámec.

AirPods 2

Odhady ukazujú na jeseň roku 2022

Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo začiatkom tohto mesiaca vo svojej výskumnej správe uviedol, že spoločnosť Apple uvedie druhú generáciu slúchadiel AirPods Pro na trh vo štvrtom štvrťroku 2022. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ich teda dočkáme počas najbližšej jesennej Keynote.

Spoločnosť Apple oznámila pôvodné AirPods Pro tlačovou správou na svojej webovej stránke 30. októbra 2019, čo bolo tiež vo štvrtom štvrťroku. Tento krok bol vzhľadom na tak špičkové zariadenie celkom zvláštny krok. Uvidíme, či bude Apple pokračovať v tomto trende, alebo sa dočkáme slávnostného odhalenia v priamom prenose.

Zatiaľ sme sa nedozvedeli, akými novinkami by druhá generácia mala disponovať. Očakáva sa ale zmena dizajnu, pričom na stole je aj možnosť úplného odstránenia „stonky“ slúchadiel. Čo si o tomto dizajne myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -