Podpora natívnej aplikácie Instagram pre systém iPadOS je často rozoberanou témou, ktorá sa však nikdy nedočkala úspešného konca. Ako to vidí s apkou pre jablkové tablety generálny riaditeľ Instagramu Adam Mosseri?

Jedna z najrozšírenejších platforiem bola pôvodne určená pre iPhone a hoci je teraz dostupná aj pre Android a web, spoločnosť Meta sa nikdy neusilovala o prispôsobenie Instagramu pre iPad. Tí, ktorí dúfajú v aplikáciu pre iPadOS, si budú musieť ešte dlho počkať. Aspoň tomuto scenáru nasvedčujú Mosseriho slová.

Vedúci predstaviteľ Instagramu odpovedal na niekoľko otázok používateľov v rámci príbehov na svojom profile. Medzi fanúšikmi nechýbala ani otázka, kedy bude Instagram k dispozícii na iPade s vlastnou aplikáciou. Vedúci pracovník stroho odpovedal, že “momentálne na tom nepracuje”.

Instagram sa na iPadoch tak skoro neobjaví

Mosseri tiež povedal, že by bolo v určitom okamihu dobré mať aplikáciu pre iPad, no momentálne to nie je pre platformu priorita. Vzhľadom na túto situáciu sa zdá byť málo pravdepodobné, že Instagram sa v dohľadnej budúcnosti dočká podpory pre iPadOS.

Intagram pre iPadOS vo funkcii Stage Manager
Zdroj: 9to5Mac

V skutočnosti má iPad oveľa menšiu používateľskú základňu ako iPhone. Napríklad spoločnosť Apple dodala v druhom štvrťroku 2023 viac ako 42 miliónov kusov iPhonov.

Pokiaľ ide o iPad, v rovnakom období spoločnosť Apple dodala 10 miliónov kusov. Pre niektorých vývojárov je tento rozdiel dostatočný na to, aby systém iPadOS ignorovali.

K tomuto scenáru dopomáha aj fakt, že Instagram má jednoducho väčší zmysel na telefóne kvôli fotoaparátom a priamemu nahrávaniu obsahu. Bolo by však fajn mať ho aj na iPade, v prípade, že si chcete pozrieť fotografie či videá na väčšej obrazovke.

Samozrejme, Instagram si na iPadoch dokážete spustiť, no iba v rozhraní a rozlíšení pre iPhone. Nám preto zatiaľ neostáva nič iné ako konštatovať, že v najbližších mesiacoch spoločnosť Meta na podporu Instagramu pre iPad ani len nepomyslí.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Za Facebook aj Instagram budeme platiť. Poznáme presnú cenu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -