Aj keď mám produkty od spoločnosti Apple úprimne rád a poväčšine ich chválim, teraz musím urobiť jednu výnimku. Pri dnešnom objednávaní Apple Watch Series 7 som si totiž uvedomil, že toto zariadenie ponúka mierne nevhodné farebné kombinácie – teda minimálne pre mňa.

Nechápte ma zle. Určite nie som jeden z tých, kto by si dal extra záležať na konkrétnej farbe. Som skôr konzervatívny používateľ, ktorý preferuje odtiene bielej/striebornej alebo čiernej/sivej. Avšak práve to je možno jeden z dôvodov, prečo som mal pri výbere hodiniek problém.

Ako iste viete, Apple Watch Series 7 sú dostupné v piatich samostatných odtieňoch. Ide o verzie Green, Blue, (PRODUCT) RED, Midnight a Starlight.

Na tomto by samozrejme nebolo nič zlé. Veď Apple sa len snaží priblížiť Apple Watch čo najväčšej mase ľudí. Zároveň chcem tiež pochváliť, že produkt vyzerá vo všetkých prevedeniach vynikajúco, no ja osobne by som si nevedel predstaviť používať zelenú, červenú alebo modrú farbu na dennej báze.

Sklamalo ma prevedenie Midnight a Starlight

Hlavný nedostatok vidím v tom, že aj pôvodne neutrálne farby označené ako Space Gray a Silver priznávajú po novom nenápadný farebný odtieň.

Apple bolo kedysi preslávené tým, že jeho produkty boli čisto strieborné. Za mňa osobne to bolo vynikajúce riešenie, pretože ak sa ich hliníkové šasi obilo alebo poškriabalo, nebolo to na nich vidieť tak výrazne ako na farebných prevedeniach. Na tých to vyslovene „svieti“.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo som si kúpil Apple Watch Series 3 v roku 2017 ako model Silver a taktiež ľutujem, že som si minulý rok zaobstaral MacBook Pro (M1) v prevedení Space Gray (tiež som mal voliť Silver). Späť však k téme.

Keď som si dnes objednával Apple Watch Series 7, automaticky som z môjho zorného poľa vylúčil zelenú, modrú a červenú verziu. Zameral som sa teda na modely Midnight a Starlight, o ktorých som sa mylne domnieval, že sú iba premenovanými verziami Space Gray a Silver.

Skutočnosť je ale taká, že Starlight má nádych „šampanskej zlatej“ a Midnight zase tmavomodrej. Apple Watch Series 7 si teda v roku 2021 nekúpite v prevedení, ktoré by bolo farebne neutrálne. A to mi prekáža.

Moja voľba nebude prekvapením. Pomohlo mi video

Aj keď ma problém pri výbere konkrétnej farby mierne zaskočil, pochopiteľne ma neodradil od kúpy Apple Watch Series 7. Napokon som si vybral verziu Starlight, k čomu mi pomohlo aj video na YouTube (nájdete ho na konci článku).

Prečítajte si tiež  Space Impact Watch: Perfektná a nostalgická hra na Apple Watch, ktorú vytvoril Slovák

Samotný odtieň totiž naživo nie je až tak výrazný ako na fotkách od spoločnosti Apple. Pokiaľ ku Apple Watch Series 7 Starlight priložíte Apple Watch Series 3 vo farbe Silver, isté odlišnosti spoznáte no neudrú vám do očí. Dá sa teda povedať, že som išiel cestou kompromisu a s nákupom som relatívne spokojný. Určite si na túto farbu rýchlo zvyknem.

Stále to však nemení nič na veci, že Apple mohlo zachovať tmavosivú a striebornú. Verím, že nie som jediný konzervatívny zákazník spoločnosti, ktorý mohol mať vyššie opisovaný problém. A ten sa týka aj iPhonu 13 mini a iPhonu 13.

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -