Skladacie zariadenia boli kedysi bájnym sci-fi a dnes ich začínajú predávať viacerí výrobcovia smartfónov. A aj keď je spoločnosť Apple veľmi inovatívna, tejto technológii sa z dôvodu jej nižšej odolnosti zatiaľ vyhýba. Neznamená to však, že by ju úplne zavrhla. V Cupertine starostlivo testujú rôzne možnosti, ktoré by mohli prísť o niekoľko rokov do predaja.

Ako najnovšie uviedol analytik Ming-Chi Kuo, Apple sa v súčasnosti sústredí predovšetkým na skladací iPhone, ktorý má až 9″ displej. Len tak pre porovnanie, súčasný iPad mini 8. generácie z roku 2021 ponúka 8.3″ displej a základný iPad 9. generácie 10.2″ displej. Malo by isť teda o akéhosi hybrida, ktorý by skombinoval iPhone a iPad do jedného praktického produktu.

A aj keď je vývoj podľa viacerých únikov a informácií v pokročilom štádiu, Apple si dáva so svojim skladacím smartfónom na čas. Podľa analytika nehrozí, že by ho firma predstavila skôr ako v roku 2025, čo znamená, že premiéra je vzdialená minimálne 3 roky.

Apple si dáva záležať na testovaní skladacej technológie 

Technológia skladacieho displeja by mala byť zameraná na flexibilný OLED panel. Ten bude dodávať Samsung alebo LG. Apple sa momentálne sústredí na vývoj vhodného pántu, ktorý vydrží obrovské množstvo pravidelných otvorení a zatvorení.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by raz mohol vyzerať skladací iPhone

V minulosti sa tiež objavili špekulácie, že displej skladacieho iPhonu by mohol obsahovať špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá bude mať samoopravovaciu funkciu. Ak by sa vám teda poškriabal, do niekoľkých hodín, prípadne dní, by toto poškodenie mohlo zmiznúť. A to by privítal určite každý majiteľ.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -