Pomaly sa schyľuje k začiatku predaja iPadu Air 4. generácie. Tento tablet bol predstavený ešte 15. septembra, počas prvého Apple Eventu. Technologický gigant zrejme čaká na uvedenie iPhonu 12, kvôli procesoru A14 Bionic. V hre je aj nedostatok kusov.

iPad Air 4. generácie sa začína naskladňovať

Mark Gurman z agentúry Bloomberg zdieľal nové informácie, týkajúce sa najočakávanejšieho tabletu tohto roka. Podľa jeho zdrojov dostávajú maloobchodné predajne spoločnosti Apple zásielky so zariadeniami, ktoré sú určené na neskoršie otvorenie. Aj keď správa nešpecifikuje o aký produkt ide, vzhľadom na okolnosti to nemôže byť nič iné, než iPad Air 4. generácie.

Začiatok predaja nebol konkretizovaný a dnes to vyzerá tak, že sa ho dočkáme až po predstavení iPhonu 12. Najbližší event sa odohrá v utorok, 13. októbra o 19:00 hodine nášho času. Celé to teda dáva zmysel.

Pokiaľ sa pýtate, prečo Apple toľko čaká s iPadom Air 4. generácie, odpovedí môže byť hneď viacero. V prvom rade sú to problémy v dodávateľských reťazcoch, pre ktoré sa omeškali dodávky.

Ako druhý dôvod sa javí prítomnosť procesora A14 Bionic. Keďže má byť aj v iPhone 12, Apple chcelo zamedziť únikom benchmarkov a ďalších detailov. Ako však už možno viete, tieto plány nevyšli.

Reálne benchmark testy sa dostali na internet ešte minulý týždeň. Nech už je to teda akokoľvek, iPad Air 4. generácie príde do predaja pravdepodobne až po 13. októbri (možno hneď 14. októbra). Apple nám túto informáciu určite priblíži na svojej pripravovanej akcii.

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€

Do komentára nám napíšte, či vás tento tablet zaujal a či zvažujete jeho nákup. Za nás super zariadenie, pri ktorom sa veľmi tešíme na prvú recenziu!

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 14 už je v predaji. Tento model predčil v predobjednávkach všetky očakávania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.