MagSafe nám možno dovolí nabíjať reverzne (spätne)

V polovici februára sa na internete objavili správy, že spoločnosť Apple chystá vlastné nabíjacie príslušenstvo, ktoré bude fungovať na princípe systému MagSage.

Podobne, ako to nedávno urobil výrobca Anker, na zadnú stranu iPhonu 12 si pripnete elegantný doplnok a ten vám bude dopĺňať šťavu bez nutnosti používania celého puzdra (Smart Battery Case).

Ku tejto veci sa vyjadril aj známy leaker Jon Prosser, ktorý je s presnosťou svojich tvrdení na úrovni 79,2% považovaný za veľmi dôveryhodného. Podľa jeho zdrojov priamo zo spoločnosti Apple chystá technologický gigant také batérie, ktoré budú nabíjať aj reverzne.

Podľa Prossera sa čoskoro dočkáme príslušenstva, ktoré z jednej strany nabije váš smartfón a z druhej strany bude bezdrôtovo dopĺňať šťavu na nabíjacom puzdre od slúchadiel AirPods.

Malo by sa pritom jednať o špeciálnu verziu MagSafe batérie, pričom zákazník si bude môcť vybrať aj lacnejší variant bez „spätného nabíjania“. Tieto tvrdenia považujeme za veľmi ambiciózne, no na druhej strane dávajú zmysel.

Už dávnejšie sa objavili správy, že Apple by chcelo nasadiť reverzné nabíjanie, avšak nízka kapacita akumulátorov mu to v súčasnosti nedovoľuje. Hoci by sa nejednalo o dokonalý kompromis, pre mnohých používateľov by mohol byť prínosný.

Napíšte nám do komentára, či sa vám takýto nápad páči, alebo ho považujete za hlúposť a spätné nabíjanie vám dáva zmysel iba pri použití priamo na zariadení. Tešíme sa na všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nové MacBooky Pro s čipom M2 Pro a M2 Max. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -