MagSage Battery Pack pre iPhone 12 a novšie

Jablková spoločnosť zarába na príslušenstve pre svoje zariadenia obrovské peniaze. Snaží sa vyťažiť maximum z každej dostupnej technológie a MagSafe nie je výnimkou. Už onedlho by sme sa mohli dočkať externej prídavnej batérie, s ktorou si doplníme šťavu na našom iPhone 12 alebo novšom modeli.

Všetko nám to naznačuje uniknutý kód v druhej beta verzii iOS 14.5, ktorého nálezca je Steve Moser. V súčasnosti nie je jasné, v akej podobe sa bude Battery Pack nachádzať. Apple má hneď niekoľko možností, ktoré by mohli byť zaujímavé. Trebárs ich aj skĺbi.

V prvom rade hovoríme o externej nabíjačke, ktorú si pripevníme na zadnú stranu iPhonu 12 pomocou silných magnetov. Podobné riešenie je k dispozícii aj od výrobcov tretích strán a tak nám príde celkom logické, aby sa ním zapodievali aj v Apple. Množstvo ľudí už o tento systém prejavilo záujem.

Druhou možnosťou je klasický Smart Battery Case, ktorý by sa ku iPhonu nepripájal cez Lightning ale výhradne bezdrôtovo. Trochu by to zredukovalo rozmery v spodnej časti, avšak neprívetivý „tučný“ dizajn by pravdepodobne zostal prítomný.

Apple vo svojich propagačných materiáloch uvádza, že celá séria iPhonov 12 ponúka rovnakú výdrž batérie ako iPhone 11, a to napriek nižšej kapacite akumulátorov. Technologický gigant ale asi zabudol na prítomnosť 5G siete, ktorá všetky údaje výrazne zhoršuje. Tak isto aj praktické testy preukázali, že batéria znesie o niečo menej (pri vypnutých dátach).

Napíšte nám do komentára, ako ste spokojní s výdržou vy a či by ste nabíjačku alebo puzdro s podporou MagSafe od Apple privítali. Za nás sa jedná o nápad s veľkým potenciálom, ktorý si jablková spoločnosť nemôže nechať ujsť.

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú verziu macOS Monterey špeciálne pre počítače s čipom M2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.