Anker predbehol Apple

Minulý týždeň svet obletela správa, že Apple pripravuje ďalšie príslušenstvo postavené na systéme MagSafe, ktoré sa bude zameriavať na nabíjanie batérie. Uvidíme ho už v najbližších mesiacoch.

Táto informácie dobre zahrala do karát výrobcovi Anker, ktorý teraz predstavil vlastnú Power Banku. Nepotrebujete ku nej žiaden kábel a ani konektor. Postačí ju iba priložiť na zadnú stranu iPhonu 12, kde sa elegantne pripne.

- Reklama -

Na konektivitu slúžia silné magnety a celkový tvar je podobný, ako kožená MagSafe peňaženka, ktorú Apple začalo predávať v októbri minulého roka. Celý názov produktu je PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank a výrobca s ním cieli na cestovateľov.

Výkon bezdrôtového nabíjania je v tomto prípade 5W a kapacita akumulátora až 5 000 mAh. Aj keď takúto hodnotu nedosahuje žiaden iPhone 12, výrobca garantuje pomerne zvláštne čísla, týkajúce sa plného nabitia.

Podľa jeho oficiálnych údajov nabije power banka iPhone 12 mini na 100%, iPhone 12/12 Pro na 95% a iPhone 12 Pro Max na cca 75%. Hoci sú to príjemné údaje, kapacita 5 000 mAh by mala vystačiť na nabitie iPhonu 12 mini (2227 mAh) minimálne dvakrát po sebe (a ešte by v nej trochu ostalo). Počkať si tak musíme na reálne testy.

Aj keď v súčasnosti ešte nevieme, kedy a kde sa bude dať Anker PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank zakúpiť, výrobca udáva aspoň cenu pohybujúcu sa na úrovni 39,99$ (cca 33€). To je veľmi príjemná čiastka, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.