V redakcii sme sa približne o 16:20 stretli s nepríjemným problémom, kedy sa nám nedarilo odosielať správy cez službu Facebook MessengerMysleli sme si, že ide o klasickú chybu trvajúcu niekoľko minút, no ako sa ukázalo systémy nefungujú ani po viac ako hodine. Podľa mnohých správ zo zahraničia nie sme zďaleka jediní.

Výpadkom trpí prakticky celá Európa, pričom hlásenia sa objavujú aj v Ázii. Podrobne si to môžete pozrieť na mape Downdetector. Väčšina používateľov (61%) tvrdí, že sa im nedajú odosielať správy. U nás pomohla výmena zariadenia (z mobilu na PC), no mohla to byť iba náhoda.

- Reklama -

Približne 21% používateľov má problém s pripojením na servery (aj to sme zaznamenali v redakcii) a 16% sa nevie prihlásiť do služby Facebook Messenger.

Sociálna sieť môže robiť aktualizáciu svojich systémov a tak isto čeliť masívnemu hackerskému útoku. Odpoveď na otázku, čo chybu spôsobilo, budeme mať pravdepodobne až o niekoľko hodín.

Zostaňte teda trpezliví a ak vám nefunguje Facebook Messenger, použite alternatívu v podobe iMessage, WhatsApp, Viber a podobne. Snáď to už čoskoro všetko nabehne späť. Aké problémy sa prejavujú u vás? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň chcem sa spitat v com môže byt problém. Napríklad brat ma odomna hovor na messenger ale ja mu vôbec v ten čas nevolám mobil mam vo vrecku alebo polozeny. Zvoní to až pokiaľ sa pokúša hovor prevziať v tom momente napíše hovor zlyhal. Stáva sa to viacero príslušníkom v rodine. Vie mi niekto vysvetliť ale mali ste takú skúsenosť? Ďakujem za odpovede

    • Ahoj Júlia, s týmto som sa žiaľ ešte nestretol, no ak máte problém viacerí, pravdepodobne ho spôsobuje samotná apka Messenger. Odporúčam preto počkať na jej aktualizáciu a ak sa to bude opakovať, skús ju odinštalovať a znova nainštalovať. Verím, že to pomôže.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here