Popri záplave nových informácií, týkajúcich sa iPhonu 12, prichádza zaujímavá novinka, ktorú ste si možno ani nevšimli. Týka sa najväčšej sociálnej siete a jej aplikácie Messenger. Tá po dlhých rokoch zmenila svoje logo.

Messenger s novým dizajnom

Facebook sa rozhodol pre radikálny a nečakaný krok. Ikona aplikácie Messenger prešla dôležitou zmenou. Po rokoch už nie je verná iba modrej farbe. Pridali sa sem aj odtiene červenej či fialovej a spolu tvoria veľmi elegantný prechod. Pokiaľ sa vám na ploche nič takéto neobjavilo, appku musíte aktualizovať.

Z nášho pohľadu je ikona o niečo výraznejšia a modernejšia. Na pracovnej ploche sa nestráca a rýchlejšie ju spozorujete. Pokiaľ by vás zaujímal dôvod tejto zmeny, odpoveď je celkom jednoduchá. Facebook sa snaží upozorniť na nové možnosti používania.

Ako sme vás pred pár dňami informovali, Messenger sa zlúčil s Instagram Direct. Jeden chat tak dokážete používať v oboch aplikáciách súčasne, čo otvára nové komunikačné možnosti.

Aktualizovaná aplikácia doposiaľ slúžila len pre Facebook a tak využívala jeho farby. Nakoľko sa ale pole pôsobnosti značne rozšírilo, dizajnéri to zakomponovali aj do ikony.

Do komentára nám napíšte, čo hovoríte na zvolenú farebnú kombináciu. Tak isto sa s nami môžete podeliť o prvé postrehy z prepojenia Messengera a Instagramu.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ľudia po celom svete hlásia problémy s Instagramom. Patríte medzi nich?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.