Apple minulý týždeň predstavil nový iPad Pro, ktorý už na prvý pohľad púta pozornosť svojim exkluzívnym dizajnom. S hrúbkou len niečo cez 5 mm ide historicky o najtenší tablet a zároveň Apple produkt. Dokonca dokázal prekonať aj legendárny iPod Nano z roku 2012. K tenšiemu telu dopomohlo najmä zakomponovanie revolučnej OLED obrazovky, ktorú opisuje Apple ako najpokročilejšiu na svete.

Nová generácia iPadu Pro M4 však nebude na výslní tak dlho, ako by sa mohlo zdať. Podľa najnovších informácií z čínskeho Weibo to vyzerá tak, že pripravovaný iPhone 16 Pro by mohol v oblasti displeja predbehnúť aj prémiové iPady. Zarážajúce je, že iPhone 16 Pro to zrejme dokáže aj bez toho, aby prijal tandemovú OLED technológiu.

Novým kráľom obrazoviek sa na jeseň stane iPhone 16 Pro

Z únikov je zrejmé, že modely iPhone 16 Pro a 16 Pro Max budú mať väčšie displeje s uhlopriečkami 6,3″ a 6,9″, čo ich odlíši od základných modelov iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

Zdroj z dodávateľského reťazca známy ako Instant Digital tiež naznačuje, že Pro modely nebudú len väčšie, ale aj výrazne výkonnejšie v oblasti obrazoviek.

Displej iPad Pro a iPhone 16
Zdroj: Apple, Unsplash / Amjith S (úprava redakcie)

Displej iPhonu 16 Pro by mal dosiahnuť maximálny jas až 1 200 nitov pri bežnom používaní alebo pri zobrazovaní SDR obsahu, čo je o 20 % viac ako u súčasného iPhonu 15 Pro alebo iPadu Pro M4.

Oba totiž dosahujú maximálny jas na úrovni 1 000 nitov. Očakávaný nárast by znamenal, že nové modely by mali byť výrazne jasnejšie pri každodennom používaní. Taktiež sa hovorí, že maximálny HDR jas zostane v iPhone 16 Pro na úrovni 1 600 nitov, čo je rovnako, ako má iPhone 15 Pro či nový iPad Pro.

Keďže je však väčšina obsahu, ktorý bežne „konzumujeme“ v režime SDR, môžeme s čistým svedomím napísať, že na SDR jase záleží viac, ako na špičkovom HDR jase.

V praxi to teda znamená, že aj keď dnes Apple hovorí o displeji v iPade Pro M4 ako o najpokročilejšom na svete, pravdepodobne už v septembri zmení rétoriku a toto označenie použije pri iPhone 16 Pro. Nechajme sa prekvapiť.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPad Pro M4 má dva OLED displeje spojené v jeden. Na čo je to dobré?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -