Spoločnosť Apple nám včera ukázala nový iPad Pro M4 aj iPad Air M2 na konferencii Let Loose, ktorá sa konala online formou. Ako to už pri podobných udalostiach býva zvykom, technologický gigant sa pochválil aj inými vecami, než len novými produktami.

Hneď na začiatku eventu vystúpil generálny riaditeľ Apple Tim Cook, aby privítal všetkých divákov a pripomenul, že hoci bol Let Loose prvý tohtoročný event, Apple má už za sebou úspešné uvedenie na trh náhlavnej súpravy Apple Vision Pro a tiež nových MacBookov Air s procesorom M3, ktoré sú niekoľko mesiacov dostupné v 13″ aj 15″ verzii.

Cook však počas prezentácie potvrdil ešte jednu dôležitú informáciu, ktorú sme úprimne tak trochu čakali. Najskôr uviedol, že MacBook Air 13″ je najpredávanejší počítač s touto uhlopriečkou na svete a neskôr doplnil, že to isté platí aj pre 15″ model.

Apple postavil najuniverzálnejší laptop sveta 

MacBook Air
Zdroj: Apple

Táto informácia je mimoriadne dôležitá najmä z toho pohľadu, akým spôsobom sa za posledné štyri roky platforma Mac premenila. Ešte v roku 2020 sa Apple potýkal s klesajúcimi predajmi aj záujmom o jeho počítače.

Akonáhle však na WWDC 2020 predstavil procesor M1, ktorý koncom toho istého roka použil v MacBooku Air, MacBooku Pro a tiež Macu mini, všetko sa zmenilo. Hoci sa ľudia obávali ARM čipu na tejto platforme, technologický gigant to aj vďaka emulátoru Rosetta 2 zvládol jedným slovom „bravúrne“.

Pokiaľ boli apky optimalizované na Mac, fungovali neuveriteľným spôsobom a ak náhodou boli navrhnuté ešte pre Intel, zariadenie ich dokázalo spustiť cez emulátor a dosiahnuť fantastický výkon. Dnes už máme dokonca aj čip M4, ktorý sa však zatiaľ používa iba v iPadoch Pro (2024).

Každopádne MacBook Air 13″ aj 15″ s procesorom M3 ponúka na svoje rozmery extrémny výkon, kompaktný dizajn, veľmi kvalitný displej, klávesnicu aj trackpad a nechýba mu ani super zvuk, podpora MagSafe konektora či Touch ID.

Čo viac by si mohol priať bežný zákazník od počítača, ktorý mu má vydržať 4 – 5 rokov? Z nášho pohľadu asi nič…

MacBook Air M3 bol vyladený do dokonalosti 

MacBook Air s čipom M3
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Samozrejme, titul najpredávanejšieho 13″ a 15″ laptopu na svete Apple nezískal len vďaka čipu M3, ale aj vďaka vynikajúcim predajom predošlých verzií M2 a M1. Každopádne, práve v generácii s procesorom M3 gigant dokázal vyriešiť azda posledný veľký nedostatok tohto počítača.

Ešte v roku 2022 výrobca predstavil inovovaný MacBook Air M2 s novým dizajnom, ktorý používal len jeden 256 GB NAND čip pri základnej 256 GB pamäti. To bol krok späť oproti použitiu dvoch 128 GB NAND čipov pri základnej 256 GB pamäti, čo bolo riešenie, ktoré ponúkal MacBook Air M1.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví svoj televízor v roku 2016!

Práve kvôli tomuto nenápadnému hardvérovému nedostatku mohli byť počítače citeľne pomalšie pri práci s veľkými súbormi. Dokonca ich dokázala o desiatky sekúnd prekonať staršia generácia, ktorá sa tak stávala v očiach niektorých zákazníkov paradoxne atraktívnejšia.

Apple sa však z chyby poučil a v MacBookoch Air M3 13″ aj 15″ použil už dva 128 GB NAND čipy pre základnú 256 GB verziu, čím tieto počítače vyladil do dokonalosti. A ešte jedna dobrá správa, aj keď sú modely M3 na trhu len krátko, vy si ich už teraz môžete kúpiť v zľave za fantastickú cenu.

Tak na čo ešte čakáte? Ak chcete najpredávanejší notebook so štandardnými veľkosťami displeja na svete, MacBook Air 13″ alebo 15″ je tá správna voľba. A netvrdíme to len my. Dôkazom sú milióny spokojných zákazníkov všade, kam sa len pozriete.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -