Tesne pred predstavením iPhonu 12 zverejnil analytik Ming-Chi Kuo správu, v ktorej tvrdí, že najžiadanejším modelom v ponuke bude dostupnejšia, 6,1″ verzia pripravovaného zariadenia. Donedávna sa v tejto súvislosti počítalo s iPhonom 12 mini (5,4″).

iPhone 12 (6,1″) bude zrejme najpopulárnejší.

Nový iPhone 12 príde v štyroch samostatných verziách. Tú najmenšiu a najdostupnejšiu bude reprezentovať 5,4″ iPhone 12 mini. Pokiaľ bude používateľ požadovať rovnaký hardvér, no o niečo väčší displej, vyberie si 6,1″ iPhone 12. Najnáročnejším nakupujúcim bude určený 6,1″ iPhone 12 Pro a 6,7″ iPhone 12 Pro Max. Ming-Chi Kuo dnes definoval podiel na trhu pre jednotlivé modely. Výsledok vás možno prekvapí.

Najpredávanejším zariadením má byť priamy nástupca iPhonu 11. 6,1″ prevedenie s výkonným hardvérom, podporou 5G siete a novým dizajnom bude nakupovať cca 40% všetkých záujemcov. Globálne sa tak očakáva najväčší podiel na trhu.

Pokiaľ vás zaujíma, ako to bude s najmenším, iPhonom 12 mini, tu sa očaká približne polovičný záujem. Aj keď má byť cenovo atraktívnejší, pre väčšinu ľudí bude príliš malý. Po 20% má mať aj iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Jedná sa o najdrahšie verzie a tak tieto čísla nie sú zlé.

Dôležité je tu podotknúť, že tento krok prinúti spotrebiteľov minúť viac peňazí. Ako iste viete, práve iPhone 12 mini bude začínať na úrovni cca 699$ (rovnako ako iPhone 11). 6,1″ verzia pôjde s cenou o cca 100$ vyššie (aj keď nič nie je isté).

Kuo je presvedčený o tom, že prítomnosť podpory 5G siete nebude pre väčšinu ľudí hlavným dôvodom upgradu. Svoju úlohu tu zohrá hlavne dizajn a iné technológie.

No a aj keď sa na iPhone 12 extrémne tešíme, predaje budú podľa všetkého slabšie, než pri minuloročnej generácii. Za hlavný dôvod môžeme označiť meškajúce uvedenie na trh. Niektoré verzie (12 mini a 12 Pro Max) prídu do predaja až v novembri, čo je dosť neskoro.

Náš pohľad na vec

Predpokladáme, že v prvých týždňoch budú predaje drahšej verzie „Pro“ podobné (alebo dokonca lepšie) v porovnaní so základnými prevedeniami. Akonáhle sa ale situácia trochu upokojí, karta sa obráti.

Najpredávanejším zariadením v ponuke je dnes 6,1″ iPhone 11. Medziročne nahradil 6,1″ iPhone XR. Môžeme tak predpokladať, že rovnako veľký iPhone 12 bude nástupcom tradície. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, ako to vidíte vy a ktorý model si nakoniec vyberiete. Nezabudnite uviesť aj dôvody, ktoré považujete za najväčšie benefity jednotlivých veľkostí prípadne hardvéru.

Prečítajte si tiež  Apple ukazuje, čo dokáže iPhone 12 Pro v tme

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.