Ešte minulý rok sme vás informovali o prípade, v rámci ktorého bola spoločnosť Apple žalovaná za to, že do jej prevádzky Apple Store vrazilo auto, ktoré usmrtilo staršieho 65 ročného zákazníka.

Celý prípad má teraz rozuzlenie, ktoré odhaľuje zaujímavé skutočnosti. Aj keď to celé vyzeralo ako obyčajná nehoda, pravda to podľa portálu Appleinsider celkom nie je. Vodič mal podľa vyšetrovania konať úmyselne.

53-ročný Bradley Rein bol totiž obžalovaný z vraždy druhého stupňa a ďalších obvinení po tom, čo vletel so svojim autom do Apple Derby Street. Akonáhle vozidlo prekonalo sklenený výklad predajne zranilo 22 ľudí a usmrtilo jedného zákazníka.

Ako uvádza NBC10 Boston, muž musí čeliť aj 18 obžalobám, ktoré sa týkajú ťažkého ublíženia na zdraví a tiež štyrom bodom z napadnutia.

Najväčším problémom a priťažkávacou okolnosťou je podľa zahraničných médií to, že tejto nehode sa dalo podľa vyšetrovateľov na 100 % zabrániť.

Zranených v nemocnici navštívil aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook a riaditeľka obchodu Deirdre O’Brien.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako niekoho zablokovať a odblokovať na Instagrame
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.