Možnosť výmeny remienkov medzi hodinkami Apple Watch patrí k dokonalým ukážkam medzigeneračnej kompatibility v jablkových zariadeniach. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť, nakoľko Apple chystá pre niektorých zákazníkov možno až trochu nepríjemné prekvapenie.

Budúca generácia hodiniek Apple Watch, ktorú často označujeme aj ako „Apple Watch X„, by mohla prísť s výrazne prepracovaným dizajnom. Podľa známeho leakera, ktorý na X (Twitter) vystupuje pod pseudonymom Kosutami, ale Apple plánuje pri tejto príležitosti úplne zmeniť spôsob pripojenia remienka.

V praxi to znamená, že jeho že súčasný mechanizmus, ktorý sa od pôvodného predstavenia Apple Watch v roku 2014 prakticky nezmenil už nebude s novým modelom vôbec kompatibilný.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Používatelia, ktorí si teda nakúpili remienky a používajú ich už na niekoľkých generáciách hodiniek tak budú mať nepríjemný problém.

Remienky Apple Watch dostanú nový systém zapínania

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca je dôvod pre zmenu remienka veľmi jednoduchý. Súčasný systém remienkov zaberá veľa miesta, ktoré by sa dalo využiť efektívnejšie, napríklad na väčšiu batériu alebo iné súčiastky.

Apple Watch remienky
Zdroj: Apple

Apple preto pravdepodobne premýšľa o magnetickom riešení na upevnenie remienka. Zatiaľ však nie je známe, či sa nový systém objaví na všetkých modeloch budúcoročných Apple Watch.

Ako sme už napísali vyššie, spôsob pripojenia remienkov ku telu hodiniek Apple Watch je rovnaký od prvého vydania zariadenia v roku 2014.

Apple Watch majú na hornej a dolnej strane otvor, do ktorého sa zasunie remienok a zaskočí malou pružinkou. Stlačením tlačidla vedľa otvoru na zadnej strane zariadenia sa remienok uvoľní a dá sa ľahko vytiahnuť von zo zariadenia.

Apple Watch senzory
Zdroj: Apple / Komunita

Tento systém sa nezmenil v žiadnej z predchádzajúcich generácií hodiniek Apple Watch, takže používatelia si môžu slobodne vyberať a meniť remienky bez ohľadu na to, akú generáciu vlastnia, pokiaľ má telo rovnakú šírku.

Zmena tohto systému bude iste sporná, pretože všetky doterajšie remienky prestanú byť kompatibilné a stanú sa tým pádom zbytočnými.

Predpokladá sa, že zmena konektora remienka bude súčasťou väčšej premeny hodiniek Apple Watch v nasledujúcom roku. S tým by mohla súvisieť aj zmena tela hodiniek a veľkosť displeja. Viac sa dozvieme už počas budúcej jesene, kedy má Apple v pláne predstaviť Apple Watch X.

Prečítajte si tiež  Apple Watch X v roku 2024 dostanú revolučné novinky a senzory

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -