iMac s novým dizajnom

Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78%) sa postaral o dôležité správy, na ktoré čaká nejeden profesionál. Podľa jeho informácií, prinesie technologický gigant úplne nový iMac už v lete 2021. Zariadenie ponúkne prepracovaný dizajn, edge-to-edge displej a procesory založené na architektúre ARM.

Bližšie podrobnosti ohľadom tohto počítača zatiaľ nie sú známe. Predpokladať ale môžeme nasadenie čipu M1 v základných (a menších) verziách a tak isto použitie výkonnejšej verzie (M1X/M1Z) pri drahších modeloch. Na našich vizualizáciach sme naznačili, ako by to mohlo vyzerať. Vo svete zažili veľký úspech.

Leakeri už pred niekoľkými mesiacmi naznačovali, že menší iMac prejde z 21,5″ na 24″ uhlopriečku a väčší iMac z 27″ na 32″ (čím sa stane rovnako veľkým ako monitor Pro Display XDR). V takomto prípade by mohol poskytnúť rozlíšenie na úrovni 6K! To by veru nebolo na škodu.

Súčasná generácia iMacu bola naposledy aktualizovaná v lete 2020. Po vizuálnej stránke zostalo všetko rovnaké, no zmenili sa procesory (Intel) a zvyšný hardvér.

- Reklama -

Dizajn, ktorý používa tento počítač pochádza ešte z roku 2012. Na hrubých rámčekoch a spodnom čele s logom sa už podpisuje zub času a pýta si upgrade. Toho sa dočkáme za niečo vyše pol roka.

Do komentára nám napíšte, či sa už tešíte na nové iMacy. My v redakcií veľmi, nakoľko práve s čipom Apple Sillicon budú dávať oveľa väčší zmysel než doposiaľ.

Ak im bol doteraz vyčítaný nízky výkon za relatívne vysokú cenu, počkajte si nástupcov s procesormi ARM. Ani si netrúfneme odhadnúť, kam sa až dokážu dostať. Nechajme sa prekvapiť.

- Reklama -

3 KOMENTÁRE

 1. Máš síce de jure 100% pravdu, ale de facto prosím ťa: “vy.er sa už na to !” Nerieš na technických stránkach tú najmenej dôležitú vec. Myslíš to určite dobre a aj Róberta to určite v dobrom nasrdí ? Toto ale nie je printový výstup. Sú to rýchle webové správy a keby to písal aj úplne bez diakritiky, malo by to pre mňa úplne rovnakú váhu a zmysel. Daj sa kľudne napr. do klubu literárnych kritikov a tam ťa budú určite všetci “žrať.” Zostávam s rebelským pozdravom: “Bernolák buď večne živí !” ??

 2. Bodka za nadpisom ??? Treba si naštudovať

  https://skola.kvasnica.info/uvod2010/ais/content/section6.html

  Časté chyby v písomnom prejave
  Interpunkčné pravidlá
  na konci nadpisu (názvu, titulku kapitoly) sa bodka nepíše;
  pred čiarkou (bodkou, dvojbodkou, bodkočiarkou, otáznikom, výkričníkom) sa medzera nepíše, za ňou áno;
  pred tri bodky (…) sa medzera nepíše, za ne áno;
  za ľavou zátvorkou a pred pravou zátvorkou nie je medzera;
  za úvodzovkami dole a pred úvodzovkami hore nie je medzera;
  ak je v úvodzovkách koniec vety, tak bodka (otáznik, výkričník) sa píše pred hornú úvodzovku;
  kompozitá spojené spojovníkom “-“, nie pomlčkou “–”, a sú bez medzier (výchovno-vzdelávací, Rh-faktor);
  Vizuálny nesúlad
  rozdielne písmo (typ, veľkosť, zarovnanie,…) pri častiach textu (nadpisoch, odsekoch,…) rovnakého druhu;
  meniace sa riadkovanie, medzery medzi odsekmi;
  niekedy sú zarážky, niekedy nie;
  a podobne.

  Inak vyzerajú vaše články ako články trojročných na základnej.

  Ďalšia chyba je, že píšete tu často JEDNÁ SA O (notebook s procesorom…)

  1./ JEDNÁ SA IBA O CENE
  2./ IDE O (zariadenie…)

  Takisto ďalšie chyby sú užívateľ/používateľ

  1/ používateľ zariadenia (notebooku, mobilu,…)
  2/ užívateľ (liekov) (Jožo užíva lieky…) čiže nie užívateľ MacBooku (MacBook nemá ako užiť, nie sú to lieky, ale naopak MacBook používa používateľ/Jožo/Fero/…)

  • Ahoj, ďakujem za upozornenie a kritiku. Slovenský jazyk som študoval tak ako väčšina z nás na základnej a strednej škole a priznávam, že nie som spisovateľ. Na strane druhej sa naozaj snažím a pokúsim sa zlepšiť. Pekný deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here