iMac s novým dizajnom

Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78%) sa postaral o dôležité správy, na ktoré čaká nejeden profesionál. Podľa jeho informácií, prinesie technologický gigant úplne nový iMac už v lete 2021. Zariadenie ponúkne prepracovaný dizajn, edge-to-edge displej a procesory založené na architektúre ARM.

Bližšie podrobnosti ohľadom tohto počítača zatiaľ nie sú známe. Predpokladať ale môžeme nasadenie čipu M1 v základných (a menších) verziách a tak isto použitie výkonnejšej verzie (M1X/M1Z) pri drahších modeloch. Na našich vizualizáciach sme naznačili, ako by to mohlo vyzerať. Vo svete zažili veľký úspech.

- Reklama -

Leakeri už pred niekoľkými mesiacmi naznačovali, že menší iMac prejde z 21,5″ na 24″ uhlopriečku a väčší iMac z 27″ na 32″ (čím sa stane rovnako veľkým ako monitor Pro Display XDR). V takomto prípade by mohol poskytnúť rozlíšenie na úrovni 6K! To by veru nebolo na škodu.

Súčasná generácia iMacu bola naposledy aktualizovaná v lete 2020. Po vizuálnej stránke zostalo všetko rovnaké, no zmenili sa procesory (Intel) a zvyšný hardvér.

Dizajn, ktorý používa tento počítač pochádza ešte z roku 2012. Na hrubých rámčekoch a spodnom čele s logom sa už podpisuje zub času a pýta si upgrade. Toho sa dočkáme za niečo vyše pol roka.

Do komentára nám napíšte, či sa už tešíte na nové iMacy. My v redakcií veľmi, nakoľko práve s čipom Apple Sillicon budú dávať oveľa väčší zmysel než doposiaľ.

Ak im bol doteraz vyčítaný nízky výkon za relatívne vysokú cenu, počkajte si nástupcov s procesormi ARM. Ani si netrúfneme odhadnúť, kam sa až dokážu dostať. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -