Spoločnosť Apple pripravuje nový iPad Air. Jeho dizajn unikol na internet ešte minulý týždeň. Teraz sa objavili schémy patriace prototypu. Vyzerá rovnako ako iPad Pro (2018). Pozrite si fotografie v našej galérií.

Schémy iPadu Air 4. generácie

V Cupertine pripravujú novú revolúciu v oblasti tabletov. iPad Air sa vzdá zastaralého dizajnu. Jeho nová generácia príde s ostrejšími hranami, edge-to-edge displejom a ďalšími vylepšeniami. Za cenu okolo 500-650$ by malo ísť o predajný trhák.

Hoci sme vám už ukázali, ako bude vyzerať, dnes tu máme schémy pochádzajúce z Apple. Tieto obrázky vyvolali búrlivú diskusiu. Dôvodom sú pochybenia o ich legitimite. Vyobrazené zariadenie pripomína iPad Pro (2018). Maximálne súhlasíme.

Na zadnej strane sa vyskytuje otvor pre LED diódu, ktorá tu vo finále nebude prítomná. Na prednej strane môžte vidieť Face ID senzory. Špekuluje sa, že ich nahradí Touch ID v Power Buttone.

Či je toto tvrdenie pravdivé je momentálne otázne. Predsa len, cena technológie slúžiacej na odomykanie tvárou, každým rokom klesá. Pre Apple to nemusí znamenať takú finančnú úsporu ako by sa mohlo zdať.

Potvrdil ich nezávislý leaker

Každopádne, nech už sa na schémy pozeráte akokoľvek, nezávislý leaker Komiya potvrdil ich dôveryhodnosť. Upresnil však, že sa jedná len o prototyp a nie o finálny produkt. Inými slovami, to čo bude Apple predávať môže byť v niektorých detailoch odlišné. Veľké rozdiely však neočakávame.

Do komentára nám napíšte, ako na vás pôsobia tieto obrázky. Keď sme ich po prvýkrát videli v redakcii, tiež sme si mysleli, že sa jedná len o nepodarený fake.

Prečítajte si tiež  Máte iPad? Nainštalujte si Windows 98! (návod)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.