Aj keď sa Apple snaží utajovať svoje budúce vlajkové lode na tej najvyššej možnej úrovni, s nadhľadom môžeme povedať, že sa mu to celkom nedarí. Na internete sa objavili reálne makety, ktoré ukazujú dizajn iPhonu 13.

O fotografiu sa postaral známy leaker Sonny Dickson, ktorý tvrdí, že presne takto budú vyzerať pripravované smartfóny z Cupertina. iPhone 13 sa svetu ukáže už počas tretieho septembrového týždňa a cena nebude vyššia ako v súčasnosti.

Makety iPhonu 13

Ako môžete vidieť na obrázku pod týmto odstavcom, dizajn do veľkej miery vychádza zo súčasného iPhonu 12. Zariadenie si vo všetkých štyroch verziách zachová ploché hrany a rovnaký počet šošoviek.

iPhone 13 maketaČo by sa však určite malo zmeniť je veľkosť a rozmiestnenie fotoaparátov. Zatiaľ čo iPhone 13 mini (5,4″) a iPhone 13 (6,1″) dostanú šošovky umiestnené v protiľahlom rohu, drahšie prevedenia 13 Pro (6,1″) a 13 Pro Max (6,7″) budú mať rozmerovo väčšie moduly. Malo by ísť o jeden z hlavných rozoznávacích prvkov medzi generáciami.

Pod oficiálnym tweetom Sonyho Dicksona sa objavil aj komentár od šikovného 3D grafika Iana Zelba. Ten vo svojom príspevku ukázal CAD modely iPhonu 13, ktoré medzičasom unikli na internet a podľa detailov sa s maketami do značnej miery zhodujú.

iPhone 13 maketaApple sa teda v roku 2021 nebude snažiť o predstavenie revolučného produktu ale naopak, ukáže nám o niečo menej aktualizované zariadenie, ktorého inovácie budú stále lákavé aj pre aktuálnych majiteľov iPhonu 12.

Čo hovoríte na dizajn vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 či iPhone 12 mini sú dnes tou najlepšiu voľbou pre väčšinu Slovákov. Telefóny sú v zľave a kúpite ich lacno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.