Zdá sa, že používatelia iPhonov sa v posledných dňoch stretli s nepríjemnou chybou systému, ktorá súvisela so sledovaním zo strany aplikácií. Majitelia jablkových smartfónov sa sťažovali na to, že možnosť povolenia aplikácií pre sledovanie bola v nastaveniach iOS neaktívna. Apple tento problém medzičasom vyriešil, no niektorí používatelia sa s ním ešte môžu stretnúť.

Podľa textu od spoločnosti Apple, ktorý sa nachádza pod neaktívnym prepínačom, bola zmena tohto nastavenia obmedzená kvôli profilu zariadenia alebo kvôli spravovanému Apple ID. To nemuselo spĺňať vekové požiadavky alebo má nedostatočné informácie o veku. Avšak, mnohí z týchto používateľov uviedli, že žiadny z týchto dôvodov v ich situácii neplatí.

Niektorí postihnutí používatelia naznačili, že tento problém sa objavil po aktualizácii ich zariadení na najnovšiu verziu operačného systému iOS 17.5.

Ďalší používatelia sa však s problémom stretli aj na starších verziách, vrátane iOS 17.4 alebo dokonca iOS 16.6. Toto tvrdenie tak bolo vyvrátené.

Spoločnosť Apple už problém vyriešila

V reakcii na tieto správy Apple oznámil, že chyba bola odstránená. Problém, ktorý dočasne obmedzil možnosť “Povoliť apkám žiadosť o sledovanie” mal ovplyvniť iPhony s operačným systémom iOS 14 a novšími.

Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich dní budú obnovené pôvodné nastavenia pre všetkých ovplyvnených používateľov, pričom predvoleným stavom bude ten, ktorý najviac chráni súkromie používateľov.

Sledovanie apiek v iOS
Zdroj: SvetApple

Táto funkcia je súčasťou nastavení súkromia a zabezpečenia v iOS a umožňuje používateľom kontrolovať, či aplikácie môžu sledovať ich aktivitu naprieč inými aplikáciami a webovými stránkami.

Ak je táto možnosť deaktivovaná, všetky nové žiadosti o sledovanie sú automaticky zamietnuté. Apple ju zaviedol v systéme iOS 14.5 pred približne tromi rokmi a od tej doby je súčasťou jablkového ekosystému.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Malá batéria? Samsung pripravuje smartfón so 7000 mAh akumulátorom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -