MacBook Air a jeho výkon

Platforma ARM vniesla do bežných notebookov neuveriteľné schopnosti. To čo sme doposiaľ sledovali len pri špičkových verziách už zvládnu aj najzákladnejšie modely. Výnimkou nie je ani posledný MacBook Air s čipom M1 (Apple Sillicon). Úplne jednoduchý test vám ukáže, s akým nadhľadom vykoná všetky vaše požiadavky.

Pokiaľ ste náročným používateľom, doposiaľ ste zrejme nad základným MacBookom Air s procesorom Intel Core i3 ohŕňali nos. Aj keď drvivej väčšine používateľov stačil, profesionáli potrebujú oveľa výkonnejší hardvér. Po predstavení procesora Apple Sillicon sa ho dočkali.

Aj ten najlacnejší MacBook Air dokáže sekundovať MacBooku Pro 16″ s procesorom Intel Core i9. Vôbec teraz nepreháňame. Potvrdili nám to benchmark testy. No a pokiaľ si to chcete vyskúšať aj vy (napríklad niekde v predajni), neexistuje jednoduchšia cesta ako otvorenie všetkých systémových aplikácií súčasne. Nezabudnite na monitor aktivity, aby ste mohli sledovať využitie pamäte RAM.

MacBook Air spustí každú z prítomných appiek bez akéhokoľvek zaváhania. Pripomína nám to napríklad iPhone alebo iPad. Keďže stoja na rovnakej platforme, je to celkom logické.

Nové Macy vynikajú v testoch rýchlosti a prekonávajú aj oveľa silnejších konkurentov z vlastných radov. Už teraz sa nevieme dočkať na budúcnosť platformy. Predstavte si, že nedávno predstavené procesory sú len začiatkom. Tie výkonnejšie verzie nás stále iba čakajú. Na tomto odkaze si môžete pozrieť vyššie avizované spúšťanie appiek.

My už iba dodávame, že všetky nové Macy sa dajú predobjednať u autorizovaného predajcu m:zone. Do komentára nám napíšte, čo vás na tomto počítači najviac zaujíma.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max v teste odolnosti. Ktorý vyhral?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.