Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších komédiíakčných filmov hororov. Dnes pokračujeme výberom najlepších dramatických filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Írčan (The Irishman)

Frank Sheeran je vojnový veterán a bývalý nájomný vrah. Počas svojho pôsobenia v zločineckom syndikáte zabil prinajmenšom 25 ľudí. Vydarená snímka The Irishman rozpráva príbeh muža, ktorý si v procese starnutia začne uvedomovať svoje životné chyby.

- Reklama -

Hrajú: Robert De Niro, Joe Pesci, Bobby Cannavale

Zlo s ľudskou tvárou (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)

Ted Bundy patrí medzi najznámejších sériových vrahov, ktorý má na svojom konte viac ako 30 vrážd. Film prináša pohľad zo strany Tedovej priateľky Liz, ktorá s nim v dobe jeho vraždenia žila pod jednou strechou. O jeho hrôzostrašných činoch nemala dlho čo i len najmenšej potuchy.

Hrajú: Zac Efron, Lilly Collins, Kaya Scodelario

Kráľ (The King)

Henry, princ z Walesu, je najstarší syn anglického kráľa Henricha IV. a právoplatným nástupcom na anglický trón. Henry však nemá o trón ani len najmenší záujem a celé dni sa iba fláka. Po smrti svojho otca nemá na výber a musí zvládať zdedenú vojnu, vládnutie krajine a celkový chaos.

Hrajú: Timothée Chalamet, Joel Edgerton, Robert Pattinson

Americká elégia (Hillbilly Elegy)

J.D. Vance si žije svoj vlastný život. Chodí na Yale, pracuje a má priateľku. Všedné dni mu naruší telefonát od jeho sestry Lindsay, ktorá mu oznámi, že jeho mama je v nemocnici lebo sa predávkovala heroínom. Film je inšpirovaný rovnomennou monografiou spisovateľa J.D. Vancea.

Hrajú: Amy Adams, Glenn Close, Gabriel Basso

1917

Ku koncu 1. svetovej vojny dostanú Blake a Schoflield, dvaja mladí britskí vojaci, zdanlivo nesplniteľnú úlohu. Musia sa dostať cez nepriateľské územie a včas doručiť správu, ktorá má zabrániť smrtiacemu útoku. Od ich šikovnosti závisia osudy stoviek vojakov. Jedným z nich je Blakeov brat.

Hrajú: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

El Camino: A Breaking Bad Movie

Film El Camino priamo nadväzuje na seriál Breaking Bad. Jesse Pinkman má v pláne utiecť z Ameriky a začať svoj život od začiatku. Má to však jeden háčik. Na svoj útek potrebuje veľa peňazí. Rozhodne sa teda osloviť starých známych, ktorí by nejaké peniaze mohli mať. Veľmi rýchlo zisťuje, že to nebude také ľahké.

Hrajú: Aaron Paul, Jesse Plemons, Robert Forster

Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)

Mal to byť pokojný protest proti zjazdu demokratov. Zmenilo sa to však vo vlnu násilia a stretu s políciou. Organizátori protestu z roku 1968 boli obvinení z podnecovania nepokojov a ich súdny proces sa radí medzi najznámejšie vôbec.

Hrajú: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.