Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších komédií, hororov a akčných filmov na Netflixe. Dnes pokračujeme výberom najlepších vojnových filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

1917

Ku koncu 1. svetovej vojny dostanú Blake a Schoflield, dvaja mladí britskí vojaci, zdanlivo nesplniteľnú úlohu. Musia sa dostať cez nepriateľské územie a včas doručiť správu, ktorá má zabrániť smrtiacemu útoku. Od ich šikovnosti závisia osudy stoviek vojakov. Jedným z nich je Blakeov brat.

Hrajú: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

Nepriateľ pred bránami

21. júla 1942 začala jedna z najväčších bitiek 2. svetovej vojny. Príbeh rozpráva o súboji ruského ostreľovača Zajceva s nemeckým majorom Königom. Konflikt sa odohráva na pozadí bojov o Starigrad. Príbeh je inšpirovaný rovnomennou knihou amerického historika Williama Craiga.

Hrajú: Dominique Horwitz, Jude Law, Thomas Kretschmann

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Po útoku Japonska na Pearl Harbor sa do služby vlasti prihlásilo mnoho mladých mužov. Bol medzi nimi aj 23-ročný Američan Desmond Doss, ktorý z vlastného presvedčenia odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať ľudí. Kvôli tejto skutočnosti musel čeliť nepochopeniu a útokom zo strany ostatných vojakov.

Hrajú: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer

Zachránte vojaka Ryana

Ani ten najlepší výcvik ich nemohol pripraviť na to, čo ich čakalo na bojisku. Vylodenie a boj na pláži v Normandii prežil len máloktorý vojak. Kapitán John Miller však ani len netuší, že najťažšia úloha, ktorú bude musieť so svojimi vojakmi splniť, ešte len príde.

Hrajú: Tom Hanks, Tom Sizemore, Dennis Farina

Nehanební bastardi

Dej sa odohráva počas 2. svetovej vojny v nacistami okupovanom Francúzsku. Pod vedením amerického poručníka Alda Rainea vzniká neobvyklá vojenská jednotka, ktorá má za úlohu zlikvidovať nacistickú elitu. V Paríži sa stretnú so Shosannou, ktorá plánuje atentát na nemeckých vojakov.

Hrajú: Brad Pitt, Christoph Waltz, Eli Roth


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.