Ako napísať mriežku na klávesnici?

Znak Hashtagu bol po prvýkrát použitý v roku 2007 Chrisom Messinom na sociálnej sieti Twitter. Odvtedy sa rozšíril na viacero platforiem (Facebook, Instagram a ďalšie), kde s ním pracujeme dodnes.

Možno, že ste nevedeli, ale samotný symbol mriežky „#„, má v počítačovom priemysle oveľa dlhšiu históriu, pričom sa začal používať už v sedemdesiatych rokoch minulého storočia.

- Reklama -

Pokiaľ ju potrebujete rýchlo napísať, máte hneď dve možnosti. Tá prvá je klasika, kedy skopírujete znak # a prilepíte ho do textu, a tá druhá vás naučí, ako ho správne zapísať na klávesnici.

Pokiaľ používate počítač s operačným systémom Windows, zapamätajte si klávesovú skratku ALT + X. Môžete ju použiť kedykoľvek a kdekoľvek, vždy vám ukáže #. Pokiaľ používate počítač s operačným systémom macOS, stlačte Option + 3/Š.

Na záver len pripomenieme, že sme nedávno rozoberali aj návody, ako napísať zavináč (@) na Macu či ako napísať euro (€) na Macu. Pokiaľ ste na platforme noví, odpovede nájdete na uvedených odkazoch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.