Možno by ste to ani neboli povedali, no portrétny režim, ktorý dokáže rozostriť pozadie na fotke poznáme už od roku 2016, kedy sa odprezentoval v iPhone 7 Plus.

Spoločnosť Apple ho v roku 2021 využila aj trochu iným spôsobom a zakomponovala ho do FaceTime hovorov. Ak máte iPhone XS/XR alebo novší, túto novinku si môžete vyskúšať aj sami. Na starších verziách to žiaľ dostupné nie je.

Aplikácia WhatsApp

Apple dovolilo vývojárom tretích strán, aby túto funkciu zakomponovali do svojich apiek. Príležitosti sa teda chytili tvorcovia WhatsAppu, kde ju už dlhšiu dobu môžete používať. Postup ako na to je úplne jednoduchý:

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Otvorte si WhatsApp, začnite videohovor s ľubovolným kontaktom a počas neho potiahnite prstom smerom nadol z pravého horného rohu aby ste zobrazili ovládacie centrum. Ak používate iPhone s tlačidlom Domov, ovládacie centrum vyťahujete potiahnutím prstom zdola nahor.

V rámci ovládacieho centra musíte kliknúť vo vrchnej časti na tlačidlo Efekty a následne aktivovať režim portrét. Potom sa už iba vrátite do aplikácie WhatsApp a pozadie za vašou hlavou bude rozmazané.

iPhoneHacks

Aplikácia FaceTime

Nakoľko je aplikácia FaceTime defaultná, aktivácia portrétneho režimu je relatívne jednoduchá. V princípe len stačí spustiť hovor a po kliknutí na vašu tvár sa v ľavej vrchnej časti ukáže ikona osoby s pozadím, ktorá indikuje to, či je portrét aktívny alebo nie. Kliknutím na ňu teda režim zapnete a takisto vypnete.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -