Aj keď sa spoločnosť Apple snažila reagovať na pandémiu čo možno najrýchlejšie, pri tak veľkých a sofistikovaných systémoch to jednoducho nie je záležitosť na pár týždňov, nanajvýš mesiacov. Trvať to môže roky.

Aj preto sme v Európe museli čakať až do začiatku roka 2022 na to, aby sme si mohli pridať certifikát o očkovaní proti COVID-19 do aplikácie Peňaženka (Wallet) v našich iPhonoch.

Možnosť bola sprístupnená s príchodom operačného systému iOS 15.4 a my vám dnes ukážeme, ako ju môžete využiť v praxi. Nastavovanie je totiž veľmi jednoduché a zvládnete ho za pár sekúnd. Odmenou vám bude veľká výhoda pri rôznych kontrolách, kedy už nebudete musieť hľadať potvrdenie v súboroch alebo medzi fotkami.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Jednoducho iba dvakrát stlačíte uzamykacie tlačidlo a vyberiete svoj digitálny covidpass z ponuky Peňaženky.

Ako pridať covidpass do iPhonu behom niekoľkých sekúnd

  • Otvorte si dokument, v ktorom máte QR kód s covidpassom na druhom zariadení, prípadne si ho vytlačte na papier.
  • Namierte naň iPhone so zapnutým fotoaparátom a počkajte niekoľko sekúnd, kým sa na displeji objaví žlté tlačidlo s nápisom „Očkovanie proti ochoreniu COVID-19“. Potom naň kliknite.
  • Následne budete presmerovaní do používateľského rozhrania, kde si môžete overiť všetky svoje osobné údaje či údaje o očkovaní. Pokiaľ sú v poriadku, kliknite na tlačidlo „Pridať do Peňaženky a Zdravia“
  • Po tom, čo sa vám na displeji zobrazí informácia „Očkovanie bolo pridané“ kliknite na tlačidlo Hotovo.
  • Teraz si môžete ľahko overiť správnosť vášho postupu otvorením aplikácie Peňaženka. Práve tu by sa mal v ružovom okne vyskytovať váš covidpass, ktorým sa môžete preukázať všade tam, kde je to potrebné.

Pokiaľ vám niečo nie je jasné, pokračujte na náš fotonávod nižšie:

Foto návod

1. Naskenujte QR kód zo svojho covidpassu do aplikácie kamera v iPhone a následne kliknite na žlté tlačidlo, ktoré sa vám zobrazí na displeji.
2. Overte si všetky svoje osobné údaje a taktiež údaje o očkovaní ak je všetko v poriadku, pokračujte tlačidlom „Pridať do Peňaženky a Zdravia“.
3. Teraz sa vám na displeji objavilo potvrdenie o úspešnom dokončení procesu. Pokračujte kliknutím na Hotovo.
4. Svoj digitálny covidpass nájdete v aplikácii Peňaženka (Wallet). Rýchlo sa ku nemu môžete dostať aj dvojitým kliknutím na uzamykacie tlačidlo podobne, ako keď chcete platiť cez Apple Pay.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -