Najnovšia verzia systému watchOS 10 priniesla niekoľko veľkých zmien na čele s novým inteligentným a prispôsobiteľným používateľským rozhraním. Najväčšou novinkou v tejto kategórii sú inteligentné widgety, ktoré sa na Apple Watch objavili vôbec po prvýkrát.

Apple považuje watchOS 10 za míľnikovú aktualizáciu so zameraním na to, aby používateľom priniesla nový prístup k rýchlemu zobrazovaniu informácií. K tomu majú dopomôcť prepracovanejšie aplikácie a nový inteligentný zásobník na zobrazovanie widgetov. Ten je dostupný priamo zo základnej obrazovke Apple Watch.

Nové widgety automaticky menia poradie v zásobníku, aby zobrazovali aktuálne informácie, ktoré sa prispôsobujú kontextu používateľa. Toto nastavenie je však možné prispôsobiť vlastným preferenciám.

Ako nastaviť a prispôsobiť widgety pre watchOS 10

Systém watchOS 10 priniesol dva druhy widgetov. Prvý využíva celý widget pre jednu aplikáciu a druhý typ je možné prispôsobiť na tri spôsoby v závislosti od aplikácie.

V nasledujúcich riadkoch si priblížime, ako s widgetmi v novom systéme pre jablkové hodinky pracovať.

watchOS 10 widgety
Zdroj: SvetApple
  • Na svojich Apple Watch otočte korunkou Digital Crown zdola nahor.
  • Na ploche sa vám zobrazí zásobník s widgetmi.
  • Posúvaním môžete listovať medzi widgetmi a získavať nové informácie.
  • Ak chcete upraviť zásobník, podržte prst na jednom z widgetov.
  • Widgety môžete pripínať na začiatok podľa svojich preferencií, rovnako tak ich môžete pridávať a odoberať.
  • Po stlačení ikony „+“ v ľavom hornom rohu pridáte nový widget, ktorý následne ponúkne možnosť zobrazenia.

Spoločnosť Apple pridala v rámci systému watchOS 10 aj ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré naďalej zdokonaľuje pribúdajúcimi aktualizáciami. O všetkých nových vychytávkach si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Prečítajte si tiež  Apple vráti do Apple Watch funkciu, ktorá zmizla s príchodom watchOS 10

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -