Spoločnosť Apple sa už s príchodom operačného systému iOS 14 rozhodla sústrediť na spánok svojich používateľov. iPhone preto obsahuje pokročilé funkcie, ktoré sa oplatí používať. To, ako si nastaviť rozvrh a režim spánku na iPhone vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako si nastaviť rozvrh a režim spánku na iPhone?

Pokiaľ si chcete zaznamenávať svoju spánkovú aktivitu a takisto sa držať dopredu stanoveného rozvrhu, musíte si prejsť jednoduchým počiatočným nastavením. V rámci neho si vyberiete cieľ spánku a takisto denný plán spánku.

Otvorte si preto aplikáciu Zdravie a kliknite na kartu Zdravotné dáta. Potom prejdite nadol a kliknite na položku Spánok. V tejto časti by ste mali nájsť kartu s textom „Nastavte si spánok“ kde treba kliknúť na tlačidlo Začať a potom na tlačidlo Ďalej.

Prečítajte si tiež  Prečo Apple používa nahryznuté jablko v logu? Príbeh je pomerne zábavný

V rámci veľmi jednoduchého používateľského rozhrania si budete môcť vybrať, koľko hodín chcete denne prespať. Toto bude váš budúci cieľ spánku. Akonáhle zvolíte časový údaj, pokračujte tlačidlom Ďalej.

Týmto sa dostanete ku svojmu spánkovému plánu, v rámci ktorého si viete vybrať dni, počas ktorých má a nemá platiť. Vybrané dni budú označené modrou farbou.

YouTube/Apple – snímka obrazovky

Ak ste navyše v minulosti používali funkciu Večierky (od iOS 13 vyššie) práve na tomto mieste môžete vidieť svoj predchádzajúci plán.

Na displeji sa vám zobrazí odporúčaný čas večierky a vystávania na základe dopredu stanoveného spánkového cieľa.

YouTube/Apple – snímka obrazovky

Ak ho ale budete chcieť upraviť, posuňte na otočnom ovládači ikonu postele alebo budíka a po skončení úprav kliknite na tlačidlo Hotovo.

Teraz sa pred vami objavila karta, v ktorej môžete vidieť zhrnutie svojho nastavenia. Ak chcete pridať ďalší rozvrh spánku (pre iné dni), kliknite na tlačidlo „Pridať plán pre ďalšie dni“. Pokiaľ ste spokojní s nastavením, pokračujte kliknutím na tlačidlo Ďalej.

Režim spánku 

Teraz sa dostanete ku výzve na aktiváciu Režimu spánku. V rámci neho vám nebudú chodiť notifikácie, ktoré by vás mohli v noci vyrušovať pretože zariadenie automaticky aktivuje režim Nerušiť.

Aby toho nebolo málo, Apple sem zakomponovalo aj funkciu, vďaka ktorej si môžete nastaviť čas, kedy vám telefón pripomenie, že je už sa blíži večierka.

To vám pomôže znížiť rozptýlenie z okolitých vplyvov, aby ste šli do postele s čo možno najčistejšími myšlienkami. Akonáhle máte čas nastavený, pokračujte ďalej za pomoci inštrukcii systému.

Ako používať a deaktivovať Režim spánku 

Vo chvíli, keď sa zariadenie prepne do režimu spánku, na jeho displeji uvidíte veľmi jednoduchú obrazovku. V rámci nej sa dozviete aktuálny čas či dátum a takisto informáciu, na kedy máte nastavený budík. Po kliknutí na čas budíku ho môžete zmeniť.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako spustiť časovač v macOS? Využite tento trik

Taktiež je k dispozícii aj tlačidlo Zrušiť pre prípad, že by ste sa chceli pozrieť na stav svojej uzamknutej obrazovky (a skontrolovať notifikácie, správy či neprijaté hovory).

Režim spánku môžete kedykoľvek deaktivovať priamo z ovládacieho centra. Kliknite na bublinu Môj čas a následne pokračujte na tlačidlo Spánok. Ak to neurobíte, váš dopredu naplánovaný budík sa aktivuje v čase, keď je nastavený. Takisto budete mať obmedzené prezeranie domovskej obrazovky.

YouTube/Apple – snímka obrazovky

Pokiaľ ste režim spánku nevypli a zobudí vás až ranný budík, stačí kliknúť na tlačidlo Zrušiť, pomocou ktorého sa dostanete do normálneho režimu. Telefón vás ešte predtým privíta správou Dobré ráno.

Ako sledovať históriu spánku v aplikácii Zdravie 

V princípe sme postup uviedli už v texte vyššie. Otvorte si aplikáciu Zdravie, kliknite na kartu Zdravotné dáta a vyberte položku Spánok.

Už po prvých dňoch vám tu začnú nabiehať dáta, ktoré vám prezradia, aký je váš priemerný čas spánku za týždeň alebo mesiac. Takisto sa vám zobrazí podrobný hodinový rozpis pre každý deň.

To vám v krátkosti prezradí, do akej miery sa vám podarilo naplniť váš spánkový cieľ. Takisto tu ale nájdete aj mnohí iné užitočné informácie, ktoré by vás mohli zaujímať.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako funguje AirDrop a ako si ho nastaviť?

Na záver len uvedieme, že správne nastavenie spánkového režimu vám môže pomôcť lepšie zvládať každodennú rutinu. Pokiaľ sa teda budete držať toho, čo vám navrhuje váš iPhone na základe rozumného cieľa, pravdepodobne sa budete cítiť lepšie. Nie je to teda vôbec zbytočná funkcia, ktorú by ste mali v operačnom systém iOS prehliadať. Veď vyskúšajte si ju sami…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -