Aj keď sú operačné systémy od spoločnosti Apple relatívne podobné a v mnohom sa používajú úplne rovnako, niektoré veci im navzájom predsa len chýbajú. Reč je napríklad o funkcii časovača, ktorú na rozdiel od iOS či iPadOS v macOS nenájdete. Neznamená to však, že sa tu časovač nedá používať.

Aj keď by ste ho v aplikácii alebo widgete hodín hľadali len márne, v skutočnosti naň narazíte na úplne inom mieste, kde by vás to predtým možno ani nenapadlo. Stačí zapojiť trochu kreativity a využiť nasledujúci trik. Zaberie vám to len niekoľko sekúnd.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Časovač v macOS funguje prostredníctvom tohto triku  

Pexels/Veeterzy

V prvom rade budete potrebovať hlasového asistenta Siri, ktorého si musíte aktivovať. Akonáhle je zapnutý, zadajte mu príkaz v štýle: “Set a timer for (vami požadovaný čas)”Meranie času môže prebiehať buď v sekundách, minútach, hodinách či dokonca v dňoch. Sami si teda vyberte čo preferujete.

Prečítajte si tiež  Vyhrali ste iPhone 13 Pro za 2 € na Instagrame? Poradíme vám, ako sa tohto spamu zbaviť

No a ak sa náhodou pomýlite a časovač potrebujete vypnúť, taktiež môžete použiť jednoduchý hlasový príkaz, s ktorým to zvládnete behom sekundy.

Aktivujte Siri a povedzte mu niečo v zmysle „Hey Siri, turn off the timer“. Hlasový asistent sa následne postará o to, aby bola vaša požiadavka splnená (o čom vás samozrejme bude informovať prostredníctvom displeja).

Nezabudnite, že rovnaký povel potom funguje aj na iPhone, iPade či hodinkách Apple Watch. Časovač teda nemusíte vyklikávať manuálne cez aplikáciu ale jednoducho ho spustíte pomocou krátkej anglickej frázy. Skvele sa to používa napríklad pri varení!

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

A ak vám môžeme dať v tomto prípade ešte jednu drobnú radu, Siri sa dá úplne rovnakým spôsobom využívať aj za účelom volania. Na Macu vám hlasový asistent ukáže klávesnicu a vy môžete vytočiť číslo bez toho, aby ste museli siahať po svojom iPhone.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.