Spoločnosť Apple vytvorila sledovací prívesok, ktorého napájanie zabezpečila tou najjednoduchšou možnou cestou. Nenachádza sa tu vstavaný akumulátor ale klasická vymeniteľná gombíková batéria CR2032, štandardne dodávaná od spoločnosti Panasonic. Dostanete sa ku nej otvorením zadnej kovovej časti (treba ju len zatlačiť a otočiť doľava).

AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Kedy ju však treba vymeniť? Na to vás najskôr upozorní samotný AirTag prostredníctvom notifikácie, ktorú po pripojení k iPhonu odošle na jeho domovskú obrazovku.

Zariadenie má svoj vlastný firmvér, ktorý neustále sleduje aktuálnu kapacitu batérie a riadi všetky procesy. Ak klesne pod určité percento, budete o tom vedieť prakticky okamžite.

Ako skontrolovať stav batérie na AirTagu

Apple však myslelo aj na situácie, kedy si chce používateľ batériu skontrolovať manuálne. Z pochopiteľných dôvodov nie je tento údaj taký presný, ako napríklad na iPhone, no ukazovateľ sa na jednom mieste predsa len zobrazuje.

Aby ste sa k nemu dostali, musíte otvoriť aplikáciu Nájsť, vybrať svoj AirTag a pod jeho názvom (hneď vedľa informácie o poslednej lokalizácií) sa nachádza aktuálny stav batérie.

No a pokiaľ na toto miesto kliknete, AirTag vám ukáže aj vlastné sériové číslo či aktuálnu verziu firmvéru. Ten sa pravdepodobne aktualizuje podobne, ako na bezdrôtových slúchadlách AirPods, a teda úplne automaticky bez vašej kontroly. Túto informáciu však potvrdíme až potom, keď Apple vydá prvý update. Zatiaľ sa tak nestalo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.