Spoločnosť Apple neustále pracuje na novinkách a softvérových riešeniach, ktoré nám dokážu zjednodušiť život. Jedno z nich zakomponovala aj do operačného systému iOS 17 a watchOS 10 a nikomu o tom nepovedala. Je to síce drobná, no za to užitočná inovácia.

Pokiaľ máte iPhone a vlastníte aj inteligentné hodinky Apple Watch, určite sa vám už stalo, že ste si ich niekde položili a nevedeli ste ich nájsť. Zvyčajne si cez Apple Watch týmto spôsobom „prezváňame“ zapatrošený iPhone, no v roku 2023 to bude fungovať aj naopak.

Apple totiž vymyslelo novú funkciu, vďaka ktorej si viete prostredníctvom nových aktualizácii prezvoniť aj svoje inteligentné hodinky. Novinka bude dostupná pre všetkých používateľov, no najskôr si ju budete musieť aktivovať. Je to samozrejme úplne jednoduché.

Návod: Ako nastaviť prezváňanie Apple Watch cez iPhone? 

Zdroj: YouTube / Appleinsider / SvetApple – úprava redakcie

Postup je vlastne úplne jednoduchý a stačí urobiť niekoľko kliknutí. Dopredu však upozorňujeme, že váš iPhone aj Apple Watch musia byť aktualizované na iOS 17, respektíve watchOS 10. V čase písania tohto článku to bolo možné len v rámci beta verzie.

  • Otvorte na iPhone aplikáciu Nastavenia a vyberte Ovládacie centrum. Potom prejdite dolu, kde nájdete položku „Ping my watch“ so zelenou ikonou.
  • V pravej časti kliknite na tlačidlo plus „+“, pomocou čoho túto položku vložíte do ovládacieho centra.
  • Potom už stačí iba stiahnuť ovládacie centrum z pravého rohu používateľského rozhrania iOS (ak máte iPhone s Face ID) alebo spodnej časti (ak máte iPhone s Touch ID) a kliknúť na uvedené tlačidlo.
  • Následne sa na vašich Apple Watch prehrá zvuk, vďaka ktorému budete schopní hodinky jednoduchšie lokalizovať.
Apple Watch nájsť
Zdroj: Appleinsider

Tento článok vznikol vďaka nášmu internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete široké portfólio kvalitných remienkov pre svoje inteligentné hodinky Apple Watch.

Jedným z najpopulárnejších modelov je kovový Loopi Magnetic Loop, ktorý môžete získať už za 34,99 €. Tovar expedujeme do 24 hodín a prijímame aj platby cez Apple Pay. Dokonca pri výbere tejto platobnej metódy získate drobnú zľavu, ako bonus.

Loopi Steel magnetic loop
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 vs Apple Watch Ultra 2: Neurobte chybu pri kúpe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -