Apple sa už pred rokmi začalo sústrediť na fotoaparát vo svojom iPhone. Je to celkom logické. Dôvod je ten, že je to jeden z hlavných prvkov, podľa ktorého sa zákazníci rozhodujú pri kúpe produktu. Šosovky v iPhone sú na veľmi vysokej úrovni. Aplikácia obsahuje funkcie, o ktorých ste možno ani nevedeli. Toto by mohla byť jedna z nich.

Apple chce využiť potenciál fotoaparátu na plno

iOS obsahuje v súčasnej dobe toľko funkcii, že ich je náročné poznať všetky na 100%. Môžete byť aj dlhoročným fanúšikom a používateľom Apple produktov a aj tak vás niečo prekvapí tak isto, ako to v tomto prípade prekvapilo nás. Samozrejme vieme, že dlhá expozícia sa najlepšie fotí na iPhone pomocou externých appiek. Ono je to ale možné aj v stavanej appke, len musíte vedieť ako.

- Reklama -

V prvom rade treba rovno podotknúť, že v tomto prípade vám pomôže funkcia „Live Photos“, ktorú Apple predstavilo v roku 2015 s príchodom iPhonu 6S. Zábery sú vlastne takými krátkymi videami alebo „GIF-kami“ so zvukom.

Pokiaľ si teda chcete po rokoch oživiť nejakú spomienku, stačí, ak podržíte na zábere prst a počkáte, kým sa dá do pohybu (ak bola funkcia Live Photos aktivovaná). Už dlhšiu dobu vám vie ale ponúknuť ešte o čosi viac. V pokročilých nastaveniach je tu prítomná aj funkcia dlhej expozície. Napriek tomu sme na ňu prišli až teraz. To však nevadí, každý sa časom učí. Takto ju môžete používať.

Návod: Pozrite sa na spôsob, ako v iOS fotiť dlhú expozíciu!

  1. Pri fotení v aplikácii „Fotoaparát“ aktivujte funkciu Live Photos.
  2. Urobte záber, kde povedzme človek nehybne stojí a za ním sa pohybuje okolie (aby bol vhodný na dlhú expozíciu).
  3. Teraz otvorte tento záber vo vašej knižnici a potiahnite na ňom prst smerom dohora (zospodu sa vám vysunie menu).
  4. Medzi rôznymi možnosťami nájdete aj poslednú, ktorou je dlhá expozícia.
  5. Kliknite na ňu a sledujte ako sa záber premení!

Odporúčanie na záver: Ešte pred tým, ako to budete skúšať na ostro, vyskúšajte funkciu na skúšku, aby ste sa ju naučili správne používať. Niekedy z rozostreného pozadia nemusí byť nič. Stačí na to nevinný pohyb ruky alebo osoby (predmetu), ktorú fotíte…

Návod: Pozrite sa na spôsob, ako v iOS fotiť dlhú expozíciu!
Návod: Pozrite sa na spôsob, ako v iOS fotiť dlhú expozíciu! (Cult Of Mac)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.