To, že sa Apple každoročne snaží s novou generáciou iPhonu predbehnúť predaje tej predošlej nie je žiadnou novinkou. Rok 2021 by sa však mal niesť v znamení poriadneho skoku. Apple totiž apeluje na dodávateľov, aby urýchlili výrobu novej vlajkovej lode spoločnosti a pripravili sa na rozšírenie produkcie.

Technologický obor z Kalifornie zvykne v rámci „nástupovej várky“ objednávať okolo 75 miliónov kusov nových iPhonov. Podľa agentúry Bloomberg sa v prípade iPhonu 13 hovorí až o 90 miliónovej objednávke, čo predstavuje veľmi ambiciózny medziročný skok.

iPhone 13

Prvá várka iPhonov obvykle vystačí od doby predstavenia a následného uvedenia na trh až do konca roka. Apple tento rok cíti obzvlášť veľký záujem o nový iPhone a preto zvyšuje produkciu o 20%.

Firma verí, že sa situácia točiaca sa okolo vírusu COVID-19 mierne zlepšuje, čo sa môže veľmi pozitívne odraziť na predajoch. Lákadlom je aj rozmach 5G siete, ktorá môže ľudí postrčiť k upgradu mobilného zariadenia.

Apple označuje nový iPhone za oveľa komplexnejšie zariadenie v porovnaní s minuloročným modelom. V kombinácii s prichádzajúcou aktualizáciou iOS 15 dostane iPhone nové funkcie, ktoré uvidíme na obrazovke jablkových telefónov vôbec po prvýkrát.

Do jesene však ostáva ešte pomerne veľa času a my sa preto v ďalších týždňoch určite dozvieme hromadu noviniek o pripravovanom iPhone. Nenechajte si ujsť články z našej redakcie, venované blížiacemu sa iPhonu 13 a systému iOS 15.

Prečítajte si tiež  Unikli CAD schémy AirPods Pro 2. generácie. Ich dizajn vás šokuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here