Píše sa rok 2012 a Apple sa chystá po prvýkrát bez Steva Jobsa na obrovskú zmenu. iPhone 5 prichádza na trh, ako vôbec prvý model s väčším 4″ displejom, ktorý nahradil o čosi menšie 3,5″ displeje. Zďaleka to, ale nie sú všetky jeho výhody.

Zariadenie prináša aj celkom nový dizajn, ktorý sa už nespolieha na celosklenenú zadnú časť, ale na kombináciu hliníka a skla. Vďaka tomuto riešeniu je iPhone 5 o čosi odolnejší než predošlí iPhone 4S, respektíve iPhone 4.

Ľudia sa tešia aj z výkonného procesora A6, no ešte väčšiu radosť im robí možnosť pripojenia ku 4G, ktorú priniesol práve tento model. A ak si myslíte, že išlo o všetky revolučné zmeny, zďaleka to nie je pravda.

iPhone 5 mal aj vynikajúcu kameru či fotoaparát a taktiež priniesol ako prvý obojstranný 8-pinový Lightning port. Ten nahradil zastaralý 30-pinový konektor, ktorý bolo možné do zariadenia nasunúť len z jednej strany.

V roku 2012 Apple predstavilo predchodcu AirPods 

Apple EarPods - svetapple.sk
Apple EarPods – komunita

Spomenúť tiež musíme nové miesto pre 3,5 mm jack, ktorý už nebol vo vrchnej časti vedľa uzamykacieho tlačidla, ale na spodku pri mikrofóne a reproduktoroch.

S tým súviselo aj predstavenie slúchadiel EarPods, ktoré sa spolu s ikonickou plastovou krabičkou stali súčasťou každého jedného balenia. Ich dizajn sa len tak pre zaujímavosť zachoval dodnes, nakoľko z nich vychádzala prvá a druhá generácia bezdrôtových AirPods.

Ak si chcete pripomenúť celú túto minulosť, pozrite si nostalgické video, v ktorom youtuber iClassic rozbaľuje ešte originálne zafóliovaný iPhone 5 s operačný systémom iOS 6, ktorý bol určený pre kanadský trh.

Prekvapením je, že aj po desiatich rokoch stále funguje batéria (až po nabití), pretože práve na toto nedávno doplatil český youtuber Petr Mára, keď rozbaľoval 16 rokov starý iPod.

Pozrite si video a napíšte nám do komentára, aký ste vy používali prvý iPhone. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ľudia dostávajú od Google peniaze zadarmo. Stačí, že si kúpili smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -