Spoločnosť Apple spustila minulý týždeň možnosť prihlásiť sa do špeciálneho programu, v rámci ktorého môžu vývojári vyskúšať sadu Apple Vision Pro a taktiež dostať osobné lekcie úplne zadarmo. Ako však píše 9to5mac, vývojári o to zatiaľ nemajú taký záujem, ako sa očakávalo. Platí to najmä na trhu v Spojených štátoch.

Apple v rámci spomínaných lekcií umožňuje vývojárom, aby si vyskúšali Apple Vision Pro na vlastnej koži. Asistovať im pri tom budú priamo odborníci zo spoločnosti Apple. Cieľom technologického giganta je, aby vývojári mohli optimalizovať svoje aplikácie a hry pre Apple Vision Pro už teraz, necelý rok pred začiatkom predaja v USA. Technologický gigant plánuje mať v tom čase k dispozícii už plnohodnotnú platformu.

O dnešné zistenie sa postaral Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa jeho informácií neboli sloty pre vývojárske lekcie doposiaľ dostatočne naplnené, pričom hlavným dôvodom má byť miesto ich konania.

Spoločnosť Apple je ochotná prezentovať Apple Vision Pro len v Cupertine, pravdepodobne v jednej zo svojich centrál. Vývojári však nechcú cestovať a oveľa viac by im vyhovovalo, keby od firmy získali špeciálnu vývojársku sadu s headsetom na testovanie vo svojom vlastnom prostredí.

Gurman však zdôrazňuje, že aj keď vývojári o lekcie neprejavujú veľký záujem, neznamená to žiadnu „katastrofu“. Ako sme avizovali vyššie, toto zariadenie bude možné získať v oficiálnom predaji až v roku 2024, takže dopyt po lekciách sa do tej doby určite výrazne zvýši.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 16.1.1 je na ceste. Nový update opraví chybu, ktorá trápi mnohých Slovákov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -