O náhlavnej súprave od Apple sa toho v posledných týždňoch nahovorilo viac než dosť. Napriek tomu však stále pribúdajú nové informácie a dnešný deň nie je žiadnou výnimkou.

Ešte pred mesiacom sa o Apple VR/AR Headsete písalo skôr v skeptickom duchu a aj v radoch technologického giganta. Zdá sa však, že väčšina negatívnych pocitov sa vytratila, k čomu výrazne dopomohli prvé testy mimo interných kruhov.

V neprospech zariadenia hovorila hlavne jeho očakávaná vysoká cena, ktorá má údajne štartovať niekde na úrovni 3 000 $. Otáznou zostávala aj konkurencieschopnosť voči ostatným produktom tohoto druhu. Možno to však nebude až taký zásadný problém.

Prví testeri headsetu hovoria o senzácii

Leaker Evan Blass, vystupujúci pod pseudonymom Evleaks, sa podelil o poznatky z testovania náhlavnej súpravy vo svojom príspevku. Podľa leakera, ktorý sa dostal do kontaktu s testermi je headset jednoducho dychberúci.

Apple Headset v bielej, žltej, čiernej a fialovej farbe
Zdroj: MacWorld

Za pozitívnu spätnú väzbu od testerov môže rozšírenie schopností a vyladenie systému, ktorému sa spoločnosť Apple venovala najmä v posledných týždňoch. Podľa poznatkov testerov súprava ponúka oveľa viac, ako sa očakávalo a to aj napriek zdanlivo vysokej avizovanej cenovke.

Apple pracuje na náhlavnej súprave AR/VR už niekoľko rokov, pričom jej debut bol viackrát odložený. Dôvodom mali byť problémy s vývojom dizajnu, ale aj softvérové nedokonalosti. Ako sa zdá, tieto komplikácie firma úspešne zvládla vyreišiť.

Čo ďalšie môžeme očakávať na WWDC 2023? 

Samozrejmosťou budú na WWDC 2023 aj systémové aktualizácie, ktoré sa každoročne po prvýkrát ukazujú práve na tomto evente. Spomeňme napríklad iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS 14 alebo tvOS 17.

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž príde s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo.

Zdroj: YouTube / Kyle Erickson / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely. Po stránke zvyšného hardvéru však neočakávajte žiadne zásadné zmeny. Tieto počítače by zatiaľ nemali byť poháňané procesormi Apple Sillicon M3.

Prečítajte si tiež  Apple zmení trh s náhlavnými súpravami. Toto sú aplikácie, ktoré budú kľúčové

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -