V poslednej dobe sa čoraz viac hovorí o tom, že streamovacia služba Netflix zakáže zdieľanie hesiel mimo jednej domácnosti. Týmto spôsobom chce získať na svoju stranu väčšie množstvo predplatiteľov, nakoľko práve kvôli zdieľaniu účtov prichádza ročne o miliardy dolárov. Táto zmena sa už čoskoro dotkne aj Slovákov.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Ako upozorňuje portál 9to5mac (prostredníctvom GHacks), Netflix teraz podrobne opísal, ako to bude celé fungovať. V novej sekcii často kladených otázok na webovej stránke platformy sa objavili informácie, ktoré budú pre predplatiteľov kľúčové.

Netflix v nich v prvom rade uvádza, že ľudia žijúci v iných domácnostiach budú musieť využívať svoje vlastné konto. Pokiaľ sa tak nestane, podľa webovej stránky môžu byť zariadenia detegované mimo jednej domácnosti zablokované.

Na Netflixe budeme zadávať overovacie kódy

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Veľa ľudí sa pýtalo, ako vlastne Netflix zistí, že sa účet používa mimo jednej domácnosti. Odpoveď je, že vlastne úplne jednoducho. Platforma sa má v tomto prípade spoliehať na dáta, medzi ktoré patria rôzne identifikátory zariadení, IP adresa ale aj aktivita používateľa na účte. Na základe týchto údajov bude systém schopný odhadnúť, či jeho nové pravidlá porušujete alebo nie.

Netflix tiež prezradil, ako bude postupovať, keď sa do zariadenia používateľ prihlási z novej lokality. Doteraz to platforma nijako neriešila, no po novom bude požadovať pre prehrávanie obsahu zadanie dočasného kódu. Ten vám pošle na e-mail a po jeho zadaní do systému (na čo budete mať 15 minút) by ste mali mať na 7 dní prístup ku obsahu bez väčších obmedzení.

Zároveň platí, že ak veľa cestujete, Netflix vám nebude komplikovať prístup k účtu na vašom primárnom zariadení. Aby ste sa ale vyhli zadávaniu kódov, budete sa musieť aspoň raz za 31 dní prihlásiť zo svojej domácnosti prostredníctvom Wi-Fi. Platforma zároveň dodáva, že ak sa budete zdržiavať dlhší čas mimo svojho bydliska, môžete ju požiadať o dočasný prístupový kód, aby ste mohli pokračovať v sledovaní.

Reklama

Dobrou správou je tiež to, že aj keď sú nové pravidla skutočne prísne, v súčasnosti to vyzerá tak, že nebudú mať žiaden vplyv na počet osôb, ktoré môžu dočasne sledovať obsah na Netflixe pod jedným účtom. Uvidíme ale, ako to bude fungovať v praxi.

Prečítajte si tiež  Netflix testuje integráciu hier do svojej virtuálnej knižnice

Kedy vstúpia nové pravidlá na zdieľanie účtov na Netflixe do platnosti? 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Toto je otázka za sto bodov, na ktorú v súčasnosti nevie odpovedať ani samotná platforma. Vzhľadom ale na to, že si v tejto súvislosti upravila FAQ na svojom webe je jasné, že od zákazu zdieľania hesiel nie sme ďaleko.

Netflix nedávno uviedol, že túto novinku zavedie do praxe v prvom štvrťroku 2023, pričom pôjde o globálnu zmenu. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -