Najznámejšia streamovacia služba láka každý rok tisíce Slovákov. Dopracovať sa ku jej oficiálnej cene ale môže byť problém. Aj preto sme pre vás pripravili tento článok, v ktorom sme zhrnuli všetky možnosti predplatného.

Na výber máte hneď z viacerých balíkov, ktoré sa líšia funkciami, spôsobom použitia ale aj cenou. Každý si teda musí vybrať podľa toho, čo mu najviac vyhovuje.

Do pozornosti tiež dávame, že už čoskoro pribudne ďalšie predplatné, ktoré bude obsahovať reklamy. Keďže ho však v súčasnosti Netflix na Slovensku neponúka, venujeme mu samostatnú časť až nižšie v článku. Tak poďme na to.

3 balíky predplatného. Cena za Netflix na Slovensku začína relatívne nízko 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Ak nie ste príliš nároční, stačiť by vám mohlo aj základné predplatné s označením Basic. Jeho slovenská cena štartuje na čiastke 7,99 € / mesačne a ponúkne vám všetky filmy a seriály bez reklám, ktoré má Netflix aktuálne v ponuke.

V prípade, že budete chcieť sledovať obsah aspoň vo Full HD alebo Ultra HD kvalite, zvoliť si musíte vyššiu formu predplatného za 9,99 € / mesačne, respektíve 11,99 € / mesačne. Tieto balíky tiež umožňujú sledovať Netflix na viacerých podporovaných zariadeniach súčasne, čo sa môže hodiť napríklad pre rodiny s deťmi.

Aby ste v tom celom mali lepší prehľad, pozrite si zhrnutie nižšie, kde sa dozviete aj to, aké výhody prinášajú konkrétne typy predplatného na Netflixe.

Zhrnutie

  • Netflix Basic (7,99 € / mesačne)
  • Netflix Standard (9,99 € / mesačne)
  • Netflix Premium (11,99 € / mesačne)
Netflix a jeho cena na Slovensku. K dispozícii sú tri druhy predplatného
Zdroj: Netflix

Čoskoro pribudne aj lacnejšie predplatné s reklamami 

Netflix s reklamami
Zdroj: Thibault Penin

Dlho sa o tomto type predplatného hovorilo a medzičasom bolo spustené. Nie však na Slovensku. Netflix s reklamami je k dispozícii vo viacerých krajinách po celom svete, pričom to platí aj pre niektoré európske štáty.

Hoci oficiálnu cenu, ktorá bude za Netflix s reklamami v budúcnosti platiť na Slovensku nepoznáme, vďaka informáciám z okolitých krajín vieme, že by mohla štartovať na úrovni 4,99 € / mesačne. Služba si presne takúto čiastku pýta v Nemecku.

Predplatné s reklamami bude ponúkať všetky funkcie ako plán Basic, avšak s niekoľkými rozdielmi. Tým najväčším je to, že na jednu hodinu prehrávania pripadá 4 až 5 minút reklám, ktoré budú mať dĺžku 15 alebo 30 sekúnd. Prehrávať sa budú pred a počas seriálov či filmov. Okrem toho nebude možné sledovať obsah v offline režime a všetky filmy alebo seriály budú dostupné 720p / HD kvalite.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Windows 10 alebo MS Office 2021 v šialenej zľave. Ponuka je časovo limitovaná

Pozor na zdieľanie účtov na Netflixe. Onedlho môže skončiť 

Netflix
Zdroj: Unsplash / freestocks

Do pozornosti tiež dávame, že aj keď služba v minulosti vyslovene podporovala zdieľanie účtov a považovala to za jednu zo svojich najväčších výhod, situácia sa postupne mení. Trh so streamom sa zásadne rozšíril a Netflix musí čeliť silnému konkurenčnému boju, kvôli ktorému sa čoskoro budeme musieť vzdať zdieľania účtov.

Fungovať to bude tak, že jeden účet bude platiť pre domácnosť, v rámci ktorej môžu používatelia sledovať obsah na viacerých zariadeniach. Ak sú však deti odsťahované a zároveň sú súčasťou jedného rodinného účtu, Netflix na to bude vedieť prísť skrz IP adresu a od týchto používateľov požadovať buď dodatočný poplatok alebo samostatné predplatné.

V súčasnosti ešte nie je jasné, ako presne má zákaz zdieľania účtov fungovať, no vzhľadom na kroky streamovacej služby je isté, že v najbližších mesiacoch príde. Akonáhle sa tak stane, článok aktualizujeme.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here