Najznámejšia streamovacia služba láka každý rok tisíce Slovákov. Dopracovať sa ku jej oficiálnej cene ale môže byť problém. Aj preto sme pre vás pripravili tento článok, v ktorom sme zhrnuli všetky možnosti predplatného.

Na výber máte hneď z viacerých balíkov, ktoré sa líšia funkciami, spôsobom použitia ale aj cenou. Každý si teda musí vybrať podľa toho, čo mu najviac vyhovuje.

- Reklama -

Do pozornosti tiež dávame, že už čoskoro pribudne ďalšie predplatné, ktoré bude obsahovať reklamy. Keďže ho však v súčasnosti Netflix na Slovensku neponúka, venujeme mu samostatnú časť až nižšie v článku. Tak poďme na to.

3 balíky predplatného. Cena za Netflix na Slovensku začína relatívne nízko 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Ak nie ste príliš nároční, stačiť by vám mohlo aj základné predplatné s označením Basic. Jeho slovenská cena štartuje na čiastke 7,99 € / mesačne a ponúkne vám všetky filmy a seriály bez reklám, ktoré má Netflix aktuálne v ponuke.

V prípade, že budete chcieť sledovať obsah aspoň vo Full HD alebo Ultra HD kvalite, zvoliť si musíte vyššiu formu predplatného za 9,99 € / mesačne, respektíve 11,99 € / mesačne. Tieto balíky tiež umožňujú sledovať Netflix na viacerých podporovaných zariadeniach súčasne, čo sa môže hodiť napríklad pre rodiny s deťmi.

Aby ste v tom celom mali lepší prehľad, pozrite si zhrnutie nižšie, kde sa dozviete aj to, aké výhody prinášajú konkrétne typy predplatného na Netflixe.

Zhrnutie

  • Netflix Basic (7,99 € / mesačne)
  • Netflix Standard (9,99 € / mesačne)
  • Netflix Premium (11,99 € / mesačne)
Netflix a jeho cena na Slovensku. K dispozícii sú tri druhy predplatného
Zdroj: Netflix

Čoskoro pribudne aj lacnejšie predplatné s reklamami 

Netflix s reklamami
Zdroj: Thibault Penin

Dlho sa o tomto type predplatného hovorilo a medzičasom bolo spustené. Nie však na Slovensku. Netflix s reklamami je k dispozícii vo viacerých krajinách po celom svete, pričom to platí aj pre niektoré európske štáty.

Hoci oficiálnu cenu, ktorá bude za Netflix s reklamami v budúcnosti platiť na Slovensku nepoznáme, vďaka informáciám z okolitých krajín vieme, že by mohla štartovať na úrovni 4,99 € / mesačne. Služba si presne takúto čiastku pýta v Nemecku.

Predplatné s reklamami bude ponúkať všetky funkcie ako plán Basic, avšak s niekoľkými rozdielmi. Tým najväčším je to, že na jednu hodinu prehrávania pripadá 4 až 5 minút reklám, ktoré budú mať dĺžku 15 alebo 30 sekúnd. Prehrávať sa budú pred a počas seriálov či filmov. Okrem toho nebude možné sledovať obsah v offline režime a všetky filmy alebo seriály budú dostupné 720p / HD kvalite.

Pozor na zdieľanie účtov na Netflixe. Onedlho môže skončiť 

Netflix
Zdroj: Unsplash / freestocks

Do pozornosti tiež dávame, že aj keď služba v minulosti vyslovene podporovala zdieľanie účtov a považovala to za jednu zo svojich najväčších výhod, situácia sa postupne mení. Trh so streamom sa zásadne rozšíril a Netflix musí čeliť silnému konkurenčnému boju, kvôli ktorému sa čoskoro budeme musieť vzdať zdieľania účtov.

Fungovať to bude tak, že jeden účet bude platiť pre domácnosť, v rámci ktorej môžu používatelia sledovať obsah na viacerých zariadeniach. Ak sú však deti odsťahované a zároveň sú súčasťou jedného rodinného účtu, Netflix na to bude vedieť prísť skrz IP adresu a od týchto používateľov požadovať buď dodatočný poplatok alebo samostatné predplatné.

V súčasnosti ešte nie je jasné, ako presne má zákaz zdieľania účtov fungovať, no vzhľadom na kroky streamovacej služby je isté, že v najbližších mesiacoch príde. Akonáhle sa tak stane, článok aktualizujeme.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -