Zdá sa, že spoločnosť Apple plánuje rozširovať niektoré technológie medzi svoje ďalšie výrobky. Ako uvádza známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloinomberg, Apple v roku 2022 začne predávať vylepšený iPad Pro, ktorý prinesie podporu technológie MagSafe.

V súčasnosti nemáme veľa informácií ohľadom toho, ako to bude celé fungovať. MagSafe adaptér by mal však vyzerať rovnako ako na iPhone 12/13 a pravdepodobne ho budeme prikladať na zadné logo spoločnosti Apple. To by sa malo výrazne zväčšiť, aby pri prenose prúdu nevnikali problémy.

Podľa únikov je totiž nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple siahla po sklenenej zadnej časti iPadu Pro. Vylúčiť sa to však s určitosťou nedá.

Nový iPad Pro príde pravdepodobne koncom roka 2022

iPad Air 5Čo sa týka dátumu predstavenia, tak tu taktiež vzniká nejedna otázka. Aby sme boli konkrétnejší, Apple v posledných rokoch prezentovalo nový iPad Pro na jarnej Keynote (cca po 12 mesiacoch). Firme však nie sú cudzie ani 18 mesačné intervaly. Aj preto predpokladáme, že novinku uvidíme niekdy medzi septembrom až novembrom 2022.

Okrem podpory MagSafe pripojenia a ďalších inovácií, ktoré by mali byť prekvapením, analytici a leakeri očakávajú, že nový iPad Pro dostane aj výkonnejší procesor (možno M2), ktorý nahradí aktuálny čip M1. Ten do tabletu pribudol ešte minulý rok, pričom toto riešenie prekvapilo viacerých zákazníkov.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbloomberg
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.