Spoločnosť Apple by mala v roku 2022 predstaviť aj vylepšenú verziu iPadu Pro, ktorý bude mať trochu iný dizajn než súčasná generácia. Reč je najmä o jeho zadnej časti, kde sa môže po novom vyskytovať gigantické logo.

Ako oznámili Mark Gurman a Debby Wu z agentúry Bloomberg ešte minulý rok, iPad Pro mal pôvodne dostať zadnú časť vyrobenú zo skla, pomocou ktorej by mohlo fungovať aj bezdrôtové nabíjanie. Presne tento princíp aplikuje spoločnosť Apple už 5 rokov pri iPhone.

Problém je však podľa všetkého v tom, že iPad a iPhone sú veľkosťou úplne iné zariadenia a aj preto by bolo použitie skla na celej zadnej časti tabletu problematické.

Stačil by totiž menší pád a zákazník by sa stretol s nepeknou prasklinou alebo dokonca kompletným rozbitím. Aj preto Apple testuje iné možnosti.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Obrovské logo pre bezdrôtové nabíjanie? 

Filipe Espósito z magazínu 9to5mac uviedol, že spoločnosť Apple podľa jeho zdrojov testuje aj dva prototypy nového iPadu Pro, ktoré majú oveľa väčšie logo na zadnej strane než aktuálna generácia. Práve tento prvok má byť vyrobený zo skla a nachádza sa pod ním cievka, ku ktorej je možné pripojiť Qi nabíjačku alebo MagSafe adaptér.

Prečítajte si tiež  Už čoskoro by mala doraziť 5. generácia iPadu Air. Čo nám prinesie?

Technologický gigant z Cupertina navyše svoju technológiu ešte vylepšil a do iPadu zakomponoval podstatne silnejšie magnety. Vďaka tomu by na držiaku nemal mať problém ani vtedy, keby ho zo žiadnej strany neistil dodatočný mechanizmus. A to znie veru veľmi zaujímavo vzhľadom na vysokú váhu celého zariadenia.

Taktiež má Apple použiť v prípade iPadu rýchlejšie MagSafe bezdrôtové nabíjanie než pri iPhone, čo je vzhľadom na oveľa väčší akumulátor aj logické. Predstavenia by sme sa mohli dočkať najneskôr v októbri alebo novembri 2022. Apple nás však s novinkou môže prekvapiť už na jar! Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.