Umelá inteligencia začala pred necelými dvoma rokmi meniť celý priemysel a rovnako aj svet. Zo začiatku sme sa s ňou začali stretávať predovšetkým v počítačoch, avšak postupne sa začala dostávať aj do našich mobilných zariadení. Ako píše Carl Pei, zakladateľ britskej spoločnosti Nothing na svojom oficiálnom X účte, AI v smartfónoch už čoskoro zmení spôsob, akým ich používame. A jeho firma chce byť pri tom.

Pei upozorňuje na to, že každý rok sa predá cca 1 miliarda týchto zariadení po celom svete. Aj preto má v pláne nanovo definovať používateľskú skúsenosť, ktorá sa podľa jeho slov nijako výrazne nevyvinula už približne desať rokov. Nasledujúca éra si bude vyžadovať vysoko personalizované, dynamické rozhranie pre rôzne zariadenia. To bude mať za cieľ zjednodušiť komunikáciu človeka s modernou technikou.

Spoločnosť Nothing podľa príspevku posledné dva mesiace intenzívne navrhovala a prototypovala interakcie s umelou inteligenciou, aby ju vedela čo najrýchlejšie aplikovať do praxe.

Car Pei dodáva, že funkcie, ktoré sa firme podarilo navrhnúť budú postupne zlepšované a zavádzané do smartfónov, pričom prvého veľkého pokroku by sme sa v tomto smere mali dočkať už na budúci rok, keď príde na trh Nothing Phone (3).

Nothing úplne zmení domovskú obrazovku. Zabudnite na apky

Nothing AI
Zdroj: YouTube / Nothing

Spoločnosť Nothing nám už dokonca prezradila, ako má vyzerať použitie pokročilej umelej inteligencie v jej smartfónoch. Firma má napríklad za cieľ kompletne prepracovať klasickú domovskú obrazovku s aplikáciami a widgetmi na kontextuálny hub, ktorý bude plný relevantných informácií pre používateľa.

Tento hub mu bude automaticky schopný navrhovať rôzne informácie, pri ktorých bude vysoká pravdepodobnosť, že ich bude v danom momente potrebovať.

Napríklad, ak bude človek potrebovať QR kód na check-in, namiesto toho, aby si ho hľadal v konkrétnej apke, e-maily alebo snímkach obrazovky, mu ho telefón automaticky „vytiahne“ a zobrazí.

Cieľom spoločnosti je vytvoriť produkt, ktorý nebude len slúžiť človeku, ale bude jeho „najlepším priateľom“ vo všemožných situáciách. A s tým súvisí aj spôsob komunikácie.

Nebude to telefón, ale váš najlepší kamarát

Slovné spojenie „najlepší kamarát“ sme nepoužili náhodou. Telefóny Nothing by mali priniesť unikátneho hlasového asistenta, ktorého si budete vedieť prispôsobiť presne podľa svojich preferencií. Spoločnosť to odprezentovala na jednoduchom prototype.

Pri nastavovaní hlasového asistenta sa od vás telefón na začiatku pokúsi získať čo najviac informácií a charakteristík ohľadom toho, ako si predstavujete človeka, ktorý by mal byť pre vás niečím výnimočný a s ktorým by ste chceli tráviť čas.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 vs Samsung Galaxy Fold vs Note 10 v najabsurdnejšom teste aký sme kedy videli.

Akonáhle sa to dozvie, automaticky sa tomu prispôsobí a následne vám bude k dispozícii kedykoľvek to budete potrebovať. Na videu nižšie si to môžete pozrieť sami. Nastavovanie asistenta začína v čase 2:40, no video vám odporúčame pozrieť celé, nakoľko sa v ňom dozviete viac o celkovom pohľade Nothing na svete umelej inteligencie.

Nothing môže prekonať Apple, Samsung aj ostatných výrobcov 

Hoci je pravda, že spoločnosť Nothing je na trhu len relatívne krátko, za ten čas sa jej už podarilo dosiahnuť veľa úspechov a pomerne rýchly rast. Je pôsobivé, že tento stále relatívne malý výrobca plánuje urobiť veľkú dieru do sveta AI a to rovno odvážnymi krokmi, ktoré búrajú hranice, na aké sme zvyknutí.

Spoločnosť Samsung predstavila svoju vlastnú umelú inteligenciu pre smartfóny ešte minulý rok, pričom ju do praxe začala aplikovať začiatkom roka 2024 vo svojej sérii Galaxy S24. Apple AI príde na trh na konferencii WWDC 2024 v rámci operačného systému iOS 18. Umelá inteligencia však bude v tomto prípade stále len súčasťou apiek a systému. Zďaleka teda nepôjde o tak hĺbkovú integráciu, o akú sa pokúša spoločnosť Nothing.

Uvidíme, či sa tejto rozrastajúcej sa britskej značke podarí presadiť na skutočne náročnom trhu. Každopádne si myslíme, že práve vďaka proaktívnemu prístupu v oblasti AI má na to obrovskú šancu. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, či sa vám myšlienka a prototypy spoločnosti Nothing páčia. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

3 zariadenia od Nothing inšpirované Apple. Prekvapia cenou aj technológiami

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -