Kedysi nebolo bežné, aby sa zariadenia testovali aj na odolnosť voči ohnutiu. Tento trend započal ešte v roku 2014, keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 6 / iPhone 6 Plus a používatelia ho veselo „lámali“ aj obyčajným nosením v zadnom vrecku riflí. Od tej doby sú podobné testy úplne bežné a jeden z nich sa nevyhol ani zariadeniu Nothing Phone (1), ktorý má byť „horúcim“ konkurentom pre iPhone.

Novinka, ktorá na Slovensku štartuje od 529,00 €, sa dostala do rúk známemu youtuberovi JerryRigEverything. Ten ju preveril skutočne v každom aspekte odolnosti. Displej Nothing Phone (1) má priemernú odolnosť voči poškriabaniu, čo sa už nedá povedať o hliníkovej povrchovej úprave rámu, v ktorom sa veľmi ľahko vyskytnú ryhy.

Na hliníkovú úpravu si treba dávať pozor. Ľahko sa poškriabe. Zdroj: YouTube / JerryRigOfficial
Na hliníkovú úpravu si treba dávať pozor. Ľahko sa poškriabe. Zdroj: YouTube / JerryRigEverything

Tento efekt je však normálny a stretávame sa s ním aj pri iných konkurenčných zariadeniach.

Pozor na ohýbanie v rukách

Zariadenie si počínalo dobre aj v teste zapaľovača. Zdroj: YouTube / JerryRigEverything

Nothing Phone (1) dopadol vcelku dobre aj v teste zapaľovača, kedy bol jeho plameňu vystavovaný displej viac ako pol minúty. Väčšina pixelov sa obnovila do pôvodného stavu. To, kde ale toto zariadenie zlyhalo je test ohýbania v rukách.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pod tlakom Jerryho prstov sa Nothing Phone (1) škaredo ohol v časti, kde sa nachádzajú antény na prijímanie signálu. Podľa videa nechýbalo veľa, aby došlo k úplnému poškodeniu, čo sa ale napokon nestalo.

Nothing Phone (1) a jeho odolnosť voči ohnutiu. Najslabším bodom sú predely pre antény. Zdroj: YouTube / JerryRigEverything

Pokiaľ však bude Nothing vyvíjať aj ďalšiu generáciu svojho smartfónu, ktorý má našliapnuté na predajný úspech, pravdepodobne sa bude musieť viac zamerať na odolnosť voči ohnutiu.

Presne tak to urobila aj spoločnosť Apple v roku 2015, keď predstavila iPhone 6S / iPhone 6S Plus. Zariadenie síce dostalo rovnaký dizajn ako predchodca, no vnútorná konštrukcia už bola podstatne odolnejšia. Apple okrem iného použilo aj kvalitnejší materiál – letecký dural.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -