Po týždňoch upútaviek a predpokladov spoločnosť Nothing oficiálne oznámila svoj nový smartfón Nothing Phone (1), s ktorým chce konkurovať iPhonu. Po minuloročných bezdrôtových slúchadlách Ear 1 ide o druhý významný produkt spoločnosti Nothing, ktorý chce zaujať hlavne cenovou dostupnosťou. Pozrite sa ako vyzerá smartfón, ktorý štartuje s cenovkou 475 dolárov.

Prečítajte si tiež  Kópia AirPods Pro od Nothing už podporuje Siri. Zaplatíte za ňu menej ako polovicu!

Firma chce prostredníctvom nového nízkorozpočtového smartfónu oživiť trh a poukázať na fakt, že špičkové technológie môžu byť aj cenovo dostupné. Nothing Phone vo veľkosti 6,55″ bude dostupný v hliníkovom prevedení v bielej alebo v čiernej farbe. Smartfón zaujme najmä priesvitnou zadnou stranou, ktorá je pokrytá množstvom LED diód, ktoré okrem iného slúžia ako vizuálne oznámenia telefónu.

Dostatočný výkon za zlomok ceny iPhonu? 

LED diódy sa nachádzajú takmer po celom tele zadnej strany telefónu. Stredový kruh sa rozsvieti na indikáciu bezdrôtového alebo reverzného bezdrôtového nabíjania a spodný svetelný pás funguje ako ukazovateľ priebehu nabíjania, keď je pripojený kábel USB-C. Okrem toho môžu používatelia priradiť určité svetelné vzory kontaktom, aby zistili, kto im volá.

 

Svetlá fungujú aj ako výplňové svetlo pre 50-megapixelový hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát. kamera dostala naviac optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorý funguje aj v nočnom režime. Nechýba režim portrétu, makro a mód pre softvérové skenovanie dokumentov.

Nothing Phone (1) dostal displej OLED s rozlíšením 1080p, adaptívnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz podobne ako iPhone 13 Pro, ktorý je vybavený ProMotion. Nechýba podpora HDR10+ s maximálnym jasom 1 200 nitov, pričom v malom výreze s otvorom v ľavom hornom rohu obrazovky sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera. V displeji sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov, ktoré funguje na biometrické overovanie.

Nothing Phone (1) z prednej strany s kvetovaným pozadím
Zdroj: YouTube / Nothing

Telefón poháňa čip Qualcomm Snapdragon 778G Plus, ktorý je ponúkaný spolu s konfiguráciou 8GB alebo 12GB RAM a 128GB alebo 256GB interným úložiskom. Smartfón disponuje operačným systémom Nothing OS, ktorý je založený na systéme Android. Čo naň hovoríte?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -