Po týždňoch upútaviek a predpokladov spoločnosť Nothing oficiálne oznámila svoj nový smartfón Nothing Phone (1), s ktorým chce konkurovať iPhonu. Po minuloročných bezdrôtových slúchadlách Ear 1 ide o druhý významný produkt spoločnosti Nothing, ktorý chce zaujať hlavne cenovou dostupnosťou. Pozrite sa ako vyzerá smartfón, ktorý štartuje s cenovkou 475 dolárov.

Prečítajte si tiež  Kópia AirPods Pro od Nothing už podporuje Siri. Zaplatíte za ňu menej ako polovicu!

Firma chce prostredníctvom nového nízkorozpočtového smartfónu oživiť trh a poukázať na fakt, že špičkové technológie môžu byť aj cenovo dostupné. Nothing Phone vo veľkosti 6,55″ bude dostupný v hliníkovom prevedení v bielej alebo v čiernej farbe. Smartfón zaujme najmä priesvitnou zadnou stranou, ktorá je pokrytá množstvom LED diód, ktoré okrem iného slúžia ako vizuálne oznámenia telefónu.

- Reklama -

Dostatočný výkon za zlomok ceny iPhonu? 

LED diódy sa nachádzajú takmer po celom tele zadnej strany telefónu. Stredový kruh sa rozsvieti na indikáciu bezdrôtového alebo reverzného bezdrôtového nabíjania a spodný svetelný pás funguje ako ukazovateľ priebehu nabíjania, keď je pripojený kábel USB-C. Okrem toho môžu používatelia priradiť určité svetelné vzory kontaktom, aby zistili, kto im volá.

 

Svetlá fungujú aj ako výplňové svetlo pre 50-megapixelový hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát. kamera dostala naviac optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorý funguje aj v nočnom režime. Nechýba režim portrétu, makro a mód pre softvérové skenovanie dokumentov.

Nothing Phone (1) dostal displej OLED s rozlíšením 1080p, adaptívnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz podobne ako iPhone 13 Pro, ktorý je vybavený ProMotion. Nechýba podpora HDR10+ s maximálnym jasom 1 200 nitov, pričom v malom výreze s otvorom v ľavom hornom rohu obrazovky sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera. V displeji sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov, ktoré funguje na biometrické overovanie.

Nothing Phone (1) z prednej strany s kvetovaným pozadím
Zdroj: YouTube / Nothing

Telefón poháňa čip Qualcomm Snapdragon 778G Plus, ktorý je ponúkaný spolu s konfiguráciou 8GB alebo 12GB RAM a 128GB alebo 256GB interným úložiskom. Smartfón disponuje operačným systémom Nothing OS, ktorý je založený na systéme Android. Čo naň hovoríte?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -