Dcérska spoločnosť CMF, ktorá patrí pod značku Nothing sa postarala o predstavenie nového smartfónu CMF Phone 1. Podobne ako Nothing Phone, aj toto zariadenie cieli hlavne na používateľov, ktorí majú záujem o cenovo dostupný smartfón, ktorý disponuje modernými funkciami.

CMF Phone 1 so systémom Android sa vyznačuje vysoko prispôsobiteľným modulárnym dizajnom a slušnými hardvérovými parametrami. Je poháňaný čipsetom MediaTek Dimensity 7300 a disponuje 6,67″ displejom AMOLED s rozlíšením FHD. Prekvapením je podpora obnovovacej frekvencie 120 Hz, ktorá je nie je dostupná dokonca ani pre štandardné modely iPhonov – nájdeme ju len vo verziách Pro.

CMF Phone 1 ponúka solídny hardvér za „pár drobných“

Na zadnej strane nájdeme 50 Mpx fotoaparát od Sony spolu s druhým hĺbkovým snímačom na portréty a 16 Mpx predným fotoaparátom. Batéria s kapacitou 5 000 mAh umožňuje až dva dni výdrže na jedno nabitie.

Základný model je vybavený 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Okrem toho nechýba ani Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 a podpora 9-pásmového Dual 5G pripojenia.

Je však dôležité poznamenať, že ide o cenovo dostupné zariadenie, a preto niektoré funkcie chýbajú. Smartfón napríklad nie je vybavený NFC čipom a nie je odolný voči striekajúcej vode. Bezdrôtové nabíjanie taktiež nie je súčasťou jeho výbavy.

Jednou z veľkých predností CMF Phone 1 je jeho jedinečný systém vymeniteľných zadných krytov a príslušenstva, ktorý je založený na skrutkách. Používatelia môžu pomocou dodávaného plochého skrutkovača a skrutiek meniť farebné kryty alebo zásobníky na SIM kartu. K dispozícii je zatiaľ čierna, oranžová, modrá a svetlozelená farba.

CMF chce osloviť hlavne menej náročných používateľov

Na zadnej strane telefónu sa nachádza vyskakovací otvor v tvare ciferníka, ktorý slúži na montáž voliteľného príslušenstva. K dostupnému príslušenstvu patrí stojan, puzdro na štýl MagSafe peňaženky a popruhové šnúrky.

Okrem toho sú súčasťou vydania aj nové bezdrôtové slúchadlá CMF Buds Pro 2 a inteligentné hodinky CMF Watch Pro 2. Tie sa však nedodávajú ako súčasť balenia smartfónu.

CMF Phone 1
Zdroj: Nothing

CMF Phone 1 sa tento týždeň uvádza na trh v Spojenom kráľovstve a v krajinách EÚ. Spoločnosť Nothing očakáva veľký záujem, keďže v podobnej cenovej relácii nefiguruje žiadny porovnateľný smartfón. Cena zariadenia je stanovená na 199,00 EUR za verziu so 128 GB úložiskom a 269,00 EUR v prípade 256 GB úložiska. Čo hovoríte na túto novinku vy?

Prečítajte si tiež  iPhone 16: Cena, dátum predstavenia a všetko čo zatiaľ vieme (AKTUALIZOVANÉ 15.6.2024)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -